Infostart.hu
eur:
384.07
usd:
330.19
bux:
0
2026. március 11. szerda Szilárd

A jegybankelnökről egyeztetett a kormányfő és az MDF elnöke

Az új jegybankelnökről egyeztetett az MDF elnöke a miniszterelnökkel. Az ellenzéki párt vezetője szerint a megbeszélésnek nem sok értelme volt.

Az MDF elnöke elmondta: a kormányfő a poszt betöltéséhez szükséges feltételekről és a jelölttel szembeni elvárásokról beszélt. Dávid Ibolya szerint az MNB elnökének személyéről túl későn kezdődött egyeztetés, és a találkozónak nem sok értelme volt.

A távirati iroda úgy tudja: Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke és Hiller István MSZP-elnök a héten már külön-külön egyeztetett ebben a témában a Gyurcsány Ferenccel.

A jelenlegi jegybankelnök, Járai Zsigmond mandátuma márciusban jár le.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Ukrajna ma hajnalban felrobbantott drónokkal egy orosz vegyiüzemet Szamara régióban. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette: Ukrajna drónelhárító csapatokat küld a Közel-Keletre, hogy az olajmonarchiák védekezését segítsék az iráni Sahed-drónokkal szemben. Az orosz hadsereg pokrovszki műveletei a végjátékhoz közelednek: Pokrvoszk 95%-a, Mirnohrad teljes egészében orosz kézre került, az offenzíva Zaporizzsja megyében folytatódik. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai frontvonal és a béketárgyalások szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×