Infostart.hu
eur:
363.03
usd:
311.38
bux:
152346.75
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Kóka: 2009-től az egykulcsos adórendszert kell erőltetni

A gazdasági és közlekedési miniszter szerint 2009-től az egykulcsos adót kell erőltetni, hogy a versenyképességet támogató adórendszer jöjjön létre.

Kóka János a Magyar-Német Kereskedelmi Kamara által szervezett fórumon azt mondta: az egykulcsos adó eleinte több százmillió forintos bevételkiesést okoz majd, utána azonban kifehéríti a gazdaságot.

A kiesés ugyanakkor megengedhetetlen a költségvetésnek, így új adónemek bevezetésére illetve adóemelésre van szükség - tette hozzá, példaként említve az ingatlanadót, a vagyonadót, valamint az áfa emelését.

Kóka János a konvergenciaprogram remélt eredményéről elmondta: a politikától ki kell kényszeríteni, hogy a felhalmozódott tartalékokat ne osztogatásra, hanem adócsökkentésre fordítsa.

A politikus leszögezte, hogy az adózásnak a konvergenciaprogramban meghatározott szintjétől a külföldi befektetők esetében sem tudnak eltekinteni.

Címlapról ajánljuk
Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

A generatív AI több vizsgálatban egyszerre növelte a teljesítményt és csökkentette a dolgozók közötti különbségeket. A kezdők gyorsabban zárkóztak fel, bizonyos írásos feladatok pedig rövidebb idő alatt, jobb minőségben készültek el. Mégsem biztos, hogy ebből tartós kiegyenlítődés következik. Az AI használata nem jelent azonos értékteremtést. Az új különbséget a feladatbontás, az ellenőrzés és a teljes munkafolyamat újratervezése adhatja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×