Infostart.hu
eur:
393.66
usd:
344.69
bux:
121754.84
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

A tejtermelőket tönkreteheti az áfaemelés

Tiltakoznak a tejtermelők az általános forgalmi adó kedvezményes kulcsának 15 százalékról 20 százalékra emelése miatt. A Tej Terméktanács nyílt levélben arra kéri az országgyűlési képviselőket, hogy a döntés ne érintse a tejtermelő és -feldolgozó szektort.

A dokumentumot a szakmai szervezet elnökén kívül aláírta még a Magyar Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének főtitkára, valamint a Szarvasmarhatenyésztők Országos Választmányának elnöke is.

A szervezetek azt is nehezményezik, hogy a kedvezményes áfakulcs növeléséről nem készült ágazati hatástanulmány.

Úgy vélik, hogy a magyar tejtermelők a tervezett áfanövelés hatásaként várható további ár- és termeléscsökkenést már nem tudják elviselni.

Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×