Infostart.hu
eur:
387.71
usd:
334.02
bux:
123872.29
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra

Fotex: kisebb a veszteség

A Fotex 289 millió forint konszolidált veszteséggel zárta az első negyedévet, ami 3,8 százalékkal kisebb, mint 2005 első három hónapjában volt. A veszteséget a Fotex cégcsoport átalakításával magyarázza.

A nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) szerint készült első negyedévi konszolidált gyorsjelentés az árbevétel 38,8 százalékos csökkenéséről adott számot. A cégcsoport folytatódó átalakításának következtében 7,436 milliárd forintról 4,545 milliárd forintra csökkent az árbevétel. A múlt év első negyedévében a felszámolásban lévő Keravill, valamint az értékesített Fotex - Ofotért Optika, Fotex Polska és Fotex Ceska adatai is szerepeltek.

A társaságcsoportban új tag a Cipruson bejegyzett, külföldi befektetésekkel foglalkozó Upington Investment Ltd., a Balaton Bútorgyár termelő tevékenységét végző Bebufa Kft. és a DVD-k kölcsönzésével foglalkozó DVDrent Kft.

Minden üzletágban csökkent az árbevétel és romlott a nyereségesség. Egyedül az ingatlanhasznosításból származó bevételek emelkedtek, a társaság közlése szerint jelentősen. A Fotex nem közli az egyes üzletágak számadatait.

Az árbevétel és az értékesítés költségének különbsége, a bruttó fedezet 40,3 százalékkal, 2,172 milliárd forintra csökkent. Az üzemi szintű veszteség 202 millió forintot tett ki, ami 28,8 százalékkal kevesebbet az előző év hasonló időszakához képest. Ezt további 40 millió forintnyi pénzügyi veszteség rontotta, így az adófizetés előtt a veszteség 242 millió forint, a kisebbségi részesedés megfizetése előtt pedig 295 millió forint volt.

Címlapról ajánljuk
A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

Blue Sparrow a neve annak a különleges rakétának, ami végezett Irán első számú vezetőjével. Az eszközt eredetileg egész más célra tervezték az izraeliek.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Ma is az iráni háború friss fejleményei borzolták a kedélyeket a világ tőzsdéin, a tegnapi meredek zuhanást követően Ázsiában kisebb felpattanást láthattunk, a jó hangulat azonban Európára már nem terjedt tovább, a nagyobb részvényindexek ma is inkább estek, miközben a Brent nyersolaj ára tovább emelkedett. Üdítő kivétel volt viszont a magyar tőzsde, hiszen a BUX index a kedvezőtlen nemzetközi mezőnyben nagyot tudott emelkedni és végül 1 százalékos pluszban zárt. Az emelkedést elsősorban az OTP-nek és a Molnak lehetett köszönni; előbbi a holnap hajnalban érkező negyedik negyedéves gyorsjelentés közzététele előtt tudott feljebb kerülni, utóbbi árfolyamát pedig az iráni háború nyomán tovább emelkedő olajár hajtotta. Este Amerikában masszív mínuszok kezdtek kibontakozni, miután a WTI olaj árfolyama átlépte a 80 dollárt, és olajársokktól tart a részvénypiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×