Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás
Naplemente Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn 2024. január 1-jén.
Nyitókép: Naplemente Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn 2024. január 1-jén. MTI/Balázs Attila

Jön a kemény tél havazással: megvan a fordulat időpontja

Folytatódik az enyhe, de mozgalmas időjárás a következő napokban, de a hét végére kemény telet kapunk.

Az ország délnyugati, déli felén nagy területen képződhet köd, illetve rétegfelhőzet, de másutt is felhős lesz az ég. A ködös területeken szitálás előfordulhat.

Kedden a látási viszonyok fokozatosan javulnak, a rétegfelhőzet kiterjedése pedig csökken. Ugyanakkor délelőttől kezdve északnyugat felől ismét beborul az ég, és este az északi tájakon már gyenge eső is előfordulhat.

Kedden a délnyugati, déli szél megélénkül, a Dunántúlon olykor meg is erősödik.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1 és +2 fok között várható, de a kevésbé felhős tájakon ennél pár fokkal hidegebb is lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 3 és 9 fok között alakul, délen néhol ennél enyhébb lehet az idő.

Címlapról ajánljuk
Durva erőszakhullám tört ki Mexikóban a hírhedt drogbáró kiiktatása után – veszélyben a foci-vb-rendezés?

Durva erőszakhullám tört ki Mexikóban a hírhedt drogbáró kiiktatása után – veszélyben a foci-vb-rendezés?

A mexikói hadsereg amerikai információkra támaszkodva, összehangolt akcióban fogta el az ország egyik legnagyobb és legmilitarizáltabb kartelljének vezetőjét, aki belehalt sérüléseibe. Balogh Máté Gergely, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója az InfoRádióban elmondta: középtávon az utódlási harc okozhat komoly gondokat Mexikóban, és szerinte ha a kormány nem tud garanciákat felmutatni a FIFA-nak arra, hogy biztonságos körülmények között lehet lebonyolítani a nyári vb-mérkőzéseket, illetve fogadni a szurkolókat, akkor akár még a rendezési jogot is elvehetik Guadalajarától, ahol a kartell egyik központja van.

Hazamehettek az ukránok, de a pénz maradt

Pénteken kora este elhagyta Magyarországot és visszatért Ukrajnába az a hét pénzszállító alkalmazott, akiket a Terrorelhárítási Központ (TEK) vett őrizetbe egy nagyszabású csütörtöki akció során. Bár a személyi szabadságuk korlátozása megszűnt, a lefoglalt 27 milliárd forintnyi valuta és a 9 kilogrammnyi arany sorsa továbbra is feszültségforrás a két ország között.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×