Infostart.hu
eur:
355.87
usd:
308.01
bux:
132539.38
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
Nyitókép: Magyar Turisztikai Ügynökség

Bezár a népszerű balatoni étterem, nem bírták el a járvány okozta terhelést

A balatonalmádi Határ Étterem bő másfél évtized után húzza le a rolót.

Március 15-én véget ért egy szép és hosszú időszak, végleg bezárta kapuit Balatonalmádiban a Határ Étterem. A vendéglátóhelyet működtető családi cég 2004-ben vásárolta meg az egykori „Határ Csárdát”, melyet 2006 júniusára sikerült teljesen újjáépíteni. Az elmúlt 17 évben több mint 100 munkatársuk volt, sokan hosszú éveken át dolgoztak velük, kitartó beszállítóik igyekeztek követni igényeiket, jó pár szerelő munkája pedig segítette zavartalan működésüket – írja a 24.hu.

„Működésünk során megküzdöttünk sok nehézséggel, visszafizettük hiteleinket, álltuk a sarat a gazdasági válság után, szenvedtünk a munkaerőhiány miatt, majd megpróbáltuk felvenni a kesztyűt a járvány okozta nehézségekkel is. Mostanra erőnk kissé megfogyott” – idézi a lap az étterem Facebook-bejegyzését.

Március 15-én még utoljára begyújtották a rostlapot, üzembe állították autójukat és kiszállították az utolsó megrendeléseket.

A mai napon véget ér egy szép hosszú időszak, családi cégünk 2004-ben vásárolta meg az egykori „Határ Csárdát”, melyet...

Közzétette: Határ Étterem- Balatonalmádi2021. március 15., hétfő

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát
vb-sztorik

Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát

A csütörtökön kezdődő észak- és közép-amerikai labdarúgó-világbajnokság előtt az Infostart felidéz néhány különleges epizódot a tornák történetéből. Nem elsősorban olyanokat, amelyek az eredményekhez, a pályán történt eseményekhez kapcsolódnak, inkább olyanokat, amelyek mégis jellemzőek és emlékezetesek. Ezúttal 1966 a téma, az angolok eddigi egyetlen aranyérmét hozó futball-vb, amely után kis híján nem tudták átvenni a Rimet-kupát.

Pénteken érvénybe lép a migrációs paktum – Nemcsak Magyarország görget maga előtt tartozásokat

Nemcsak a fizikai infrastruktúra kialakítása okoz gondokat több uniós tagországnak, hanem a jogi átültetés kapcsán is jelentkeznek bizonyos gondok – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója az Európai Unió Migrációs és Menekültügyi Paktumáról. Marsai Viktor figyelmeztetett: ha a magyar kormány nem lesz hajlandó végrehajtani a paktum kötelezően előírt intézkedéseit, akkor a napi egymillió eurós bírság továbbra is „ketyegni fog”, sőt akár még kötelezettségszegési eljárás is indulhat Magyarországgal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Figyelem! Különös kéréssel fordultak a nyaralókhoz a horvátok

Figyelem! Különös kéréssel fordultak a nyaralókhoz a horvátok

A zágrábi Rudjer Boskovic Intézet kampányt indított, amelyben turistákat és helyieket egyaránt arra kér, hogy fényképes megfigyeléseikkel segítsék az Adriai-tenger élővilágának kutatását. A résztvevők tengeri fajokat, inváziós növényeket, hulladékot és egyéb szokatlan jelenségeket rögzíthetnek, majd a Crafting the Sea alkalmazáson keresztül jelenthetik be észleléseiket. A kezdeményezést az Óceánok és kék innovációk napja elnevezésű rovinji rendezvényen mutatták be, ahol autonóm vízi járműveket is ismertettek, amelyek kamerákkal és érzékelőkkel térképezik a tengerfeneket. A kampány célja, hogy az állampolgári tudomány és a modern technológia együttes erejével pontosabb képet kapjanak az Adria környezeti változásairól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×