Infostart.hu
eur:
390.65
usd:
331.17
bux:
110761.48
2025. december 23. kedd Viktória
Gímszarvas bikák (Cervus elaphus) szarvasbőgés idején a SEFAG Zrt. Barcsi Erdészetének területén 2017. szeptember 23-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Attila

Élethalálharc a gemenci erdőben

Megkezdődött a szarvasbőgés, keményen megküzdenek a bikák a háremükért.

Már a hétvégén szervezett túrán lehet hallgatni a gímszarvasállományáról híres gemenci erdőben a szarvasbőgést. Ez is mutatja, hogy a párzási időszak kezdetét a meleg és az aszály nem befolyásolja, legfeljebb a bikák napi aktivitása változik.

Király István, az Országos Magyar Vadászkamara Tolna megyei területi szakszervezetének titkára az InfoRádióban elmondta, hogy

a hőmérsékletnél sokkal fontosabb szabályozó a nappalok hosszának változása.

Szarvasbőgéskor a bikák, megérezve a tehenek szaganyagát, háremet kezdenek kialakítani. Ezeket a háremeket próbálják a bikák a vetélytársaik ellen védeni, ami azt is jelenti, hogy ilyenkor elég agresszívan lépnek fel a többi bikával szemben, megküzdenek.

A gemenci erdő ebben az időszakban több kirándulást szerveznek azokhoz az erdőrészekhez, ahol jelentősebb bőgés várható. A szarvasbőgés általában szeptember 20-ig tart.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Síelni megy? Erről ne feledkezzen meg!

Síelni megy? Erről ne feledkezzen meg!

Akár a helikopteres mentés költségeire is nyújt fedezetet a megfelelően megválasztott biztosítás – mondta el az InfoRádióban Kozma Gábor, az Insura.hu vezérigazgatója.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×