Infostart.hu
eur:
353.82
usd:
310.77
bux:
139790.13
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Ellopták a híres szobor egyik alakját

Elloptak egy életnagyságú figurát arról az amerikai szoborról, amely a XX. század egyik leghíresebb fotója alapján készült.

Sergio Furnari szobrász az Ebéd a felhőkarcoló tetején (Lunch Atop a Skyscraper) című kép alapján készítette el a szobrot, amely egyebek mellett a Világkereskedelmi Központ 2001. szeptember 11-én romba dőlt épületének eltakarításán dolgozók munkamorálját emelte.

A tolvajok a szobor jobb szélén ülő, eredetileg a gerendához hegesztett mintegy 45 kilogrammos alakot emelték el a szobrász New York-i műhelye mellett álló teherautóról valamikor vasárnap és kedd között. A szakértők szerint a figura 5-10 ezer dollárt (mintegy egy-kétmillió forint) ér.

Charles Ebbets 1932-ben készítette el a világhírű fotót, a képen látható munkások a Rockefeller Center építésén dolgoztak. Sergio Furnari közel egy évig dolgozott a szobron, és nem sokkal a New York és Washington elleni terrortámadások után készült el vele.

A művész a romok eltakarításán dolgozó embereket buzdítandó a Ground Zero-hoz (a leomlott ikertornyok helye) szállította a szobrot, amellyel később bejárta az egész országot.

"Úgy érzem, mintha az életem egy részét lopták volna el" - mondta az eset után az elkeseredett művész, aki egyik alkotását ajánlotta fel, ha visszaadják az elemelt alakot.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×