Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Nyitókép: Pixabay

Felfüggesztett börtönbüntetést kapott a kisvárdai várban gyújtogató férfi

Az elkövető ötvenmillió forintot meghaladó kárt okozott. Az ítélethozatalnál enyhítő körülményként vették számításba, hogy a férfi beszámítási képessége a cselekmény elkövetésekor elmeállapotából adódóan nagy mértékben korlátozott volt.

Nem jogerősen egy év, végrehajtásában három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék azt a férfit, aki 2022-ben, a felújítás alatt álló kisvárdai várban gyújtogatott. A törvényszék sajtószóvivője közölte: az ítélet tényállása szerint a vádlott 2022. július 18-án este ittasan a várhoz ment, felment az épület délkeleti tornyába, ahol gyúlékony anyagot öntött szét és lobbantott lángra, majd a tetőn is megpróbált tüzet gyújtani, de ott nem járt sikerrel. Ezután még égésgyorsító segítségével az alagsor hat különböző helyiségében is tüzet gyújtott.

Bartha Andrea tájékoztatása szerint a vádlott a rongálással ötvenmillió forintot meghaladó kárt okozott. A bíróság indoklása szerint a vádlott beszámítási képessége – elmeállapotából adódóan – a cselekmény elkövetésekor nagy mértékben korlátozott volt, melyet nyomatékos enyhítő körülményként értékeltek, súlyosító körülmény volt azonban az önhibából eredő ittas állapotban történő elkövetés.

Az ítélet nem jogerős, mivel az ügyész, a vádlott és védője egyaránt fenntartotta a jogorvoslati nyilatkozattételre nyitva álló három munkanapos határidőt.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×