Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Beperelte a fiú az autóst, mert az felakasztással fenyegette

A sofőr azért volt ingerült, mert későn vette észre, hogy két fiú éppen átmegy a zebrán.

Egy férfi tavaly nyáron Salgótarján belvárosában autózott, amikor az egyik városi középiskola előtti gyalogos-átkelőhelyen a két tizenéves fiú átkelni készült.

A Nógrád Megyei Főügyészség sajtóközleménye szerint az átkelőhöz érkező egyik autós megállt, hogy átengedje a fiúkat, de amikor a másik oldalról érkező sofőr észrevette őket, hirtelen fékezett, dudált és szitkozódott. Ezután lehúzott ablakon keresztül tovább szidta az akkor már járdán haladó fiúkat.

A kamaszok ignorálták a férfit, aki egyre ingerültebb lett.

Kiszállt a járműből, és kiabálva a fiúk elé sietett. Egyikőjüket elkapta, a mellkasánál fogva ruháját megragadva rángatta, közben mindkettejük felé ordította, hogy „felakasztalak benneteket és megöllek titeket, ha még egyszer ilyet csináltok!”. Ezután magára hagyta a gyerekeket és elhajtott.

A fiú a történtek miatt felsőtestén könnyű sérüléseket szenvedett, ezért azt kérte a hatóságoktól, hogy vonják felelősségre a férfit.

Címlapról ajánljuk
Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Az utóbbi években szinte feltartóztathatatlan fejlődésnek indult a kínai autóipar, különösen az elektromos járművek területén jelentős az előretörés. Ennek okairól az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt Szécsényi Gábor, Az Autó című szaklap főszerkesztője, aki szerint kutatásban élen járnak, a gyártásuk olcsóbb, az akkumulátortechnológiában pedig óriásit léptek előre a kínaiak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×