Infostart.hu
eur:
383.27
usd:
331.78
bux:
124049.18
2026. április 2. csütörtök Áron

Döntöttek a kórházban késelő covidos kínairól

A letartóztatását az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben tölti majd.

A megalapozott gyanú szerint a 37 éves külföldi férfi március 13-án a délutáni órákban egy VI. kerületi kórházban egy sebészeti ollóval súlyosan bántalmazott egy védekezésre képtelen állapotban, altatásban lévő nőt. A sértett a bántalmazás következtében életveszélyes sérüléseket szenvedett.

Sajtóinformációk szerint a kínai férfi egy kórházi Covid-osztályon kezdett ámokfutásba, több embert is megsebesített, a legsúlyosabban egy lélegeztetőgépen lévő, öntudatlan nőt, de megsebesült a kórház egyik biztonsági őre is.

A terézvárosi rendőrök a kórház udvarán elfogták a támadót. A Budapesti Rendőr-főkapitányság a férfit gyanúsítottként hallgatta ki védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt.

A Fővárosi Főügyészség az emberölés minősített bűntettének kísérlete miatt indult ügyben a legszigorúbb kényszerintézkedés elrendelését indítványozta. Ezzel a nyomozási bíró is egyetértett, és a letartóztatást elrendelte, mert alappal lehet következtetni arra, hogy a gyanúsított jelenléte a büntetőeljárásban csak így biztosítható, másrészt az eset körülményei alapján a bűnismétlés veszélye is közeli és reális – közölte a Fővárosi Főügyészség.

A bíróság ügyészi indítványra a letartóztatást az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben rendelte végrehajtani.

A végzés fellebbezések miatt nem végleges.

Címlapról ajánljuk

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Trump elhozná Iránban a földi poklot, repülőgép-hordozóra támadt a Forradalmi Gárda – Percről percre híreink a Közel-Keletről csütörtökön

Trump elhozná Iránban a földi poklot, repülőgép-hordozóra támadt a Forradalmi Gárda – Percről percre híreink a Közel-Keletről csütörtökön

Keleti parti idő szerint este 9-re hirdetett nyilvános beszédet Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke. A legtöbb várakozás azzal számolt, hogy a politikus be fogja jelenteni az Iránnal vívott háború lezárását. Más, pesszimista hangok azt sem tartották kizártnak, hogy a nyugati nagyhatalom távozik a NATO-ból. A valóság végül mindenkit meglepett, ugyanis Trump a háború folytatását és kemény csapásokat ígért a következő időszakra, bár hozzátette, hogy már „nagyon közel van” a konfliktus lezárása. Közben az iráni Forradalmi Gárda április 1-én támadást indított drónokkal több hullámban az Ománi-öbölben állomásozó USS Abraham Lincoln amerikai repülőgép-hordozó ellen. Nem tudni, hogy milyen eredménnyel zárult az akció, de a műholdképek szerint a hadihajó az Indiai-óceán felé mozdult. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×