Infostart.hu
eur:
387.14
usd:
328.82
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Ütközésben összetört rendőrautó a VII. kerületben, a Dózsa György út és a Damjanich utca kereszteződésében 2019. március 27-én. Az ütközést követően egy harmadik autó nekiütközött a rendőrautónak. A balesetben az elsődleges információk szerint ketten megsérültek.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Ezt látta a szemtanú Lovasi András balesetekor

Még mindig kórházban van a balesetben megsérült egyik rendőr.

Ahogy arról beszámoltunk, szerdán délután egy autó és egy rendőri jelleggel ellátott szolgálati gépkocsi ütközött össze Budapest VII. kerületében, a Dózsa György út és a Damjanich utca kereszteződésében. Az ütközést követően egy harmadik autó nekiütközött a rendőrautónak. A balesetben ketten megsérültek: a rendőrautó vezetőjének kitört három foga, egyik kulcscsontja többszörösen tört, míg a mellette ülő rendőrnő könnyebben sérült meg - írta a Zsaruellátó Facebook-oldal.

Kiderült, hogy a baleset egyik érintettje Lovasi András Kossuth-díjas magyar zenész, énekes, a Kiscsillag zenekar frontembere.

"A hír igaz, Lovasi András volt a szerdai baleset egyik résztvevője. Nagyon sajnálja a történteket és jobbulást kíván a sérült rendőröknek. Nem állt semmilyen szer hatása alatt, a helyszínen még megvárta a rendőri intézkedést" - erősítette meg a zenész koncertszervezője, Balassa János.

A Blikknek egy szemtanú, Véninger Cynthia beszélt a balesetről, aki egy közeli irodaházban dolgozik.

"Akkor vettük észre, hogy mi történt, amikor már kint voltak a mentők, a rendőrök és a tűzoltók. A fehér autóban három idősebb ember utazott, nekik nem lett bajuk, telefonálgattak. A terepjáróban egy nagyon jól öltözött férfi ült, aki egyfolytában idegesen telefonált, de úgy tűnt, neki sincs semmi baja.

A fehér Audiból úgy kellett kiszabadítani a férfit, aki nyakmerevítőt kapott.

Nagyon sok rendőr volt ott, és sokáig vizsgálódtak is" - mesélte.

Címlapról ajánljuk
Keleti nyitás és az uniós függőség csökkentése – a magyar külpolitika irányai az elmúlt 15 évben

Keleti nyitás és az uniós függőség csökkentése – a magyar külpolitika irányai az elmúlt 15 évben

A magyar külgazdaság törekvései 2010 óta két fő csapásvonal mentén haladtak: egyrészt a korábbi, főként nyugat-európai és amerikai kapcsolatok stabil fenntartása és fejlesztése volt napirenden, másrészt olyan új partnerségek kialakítása a Közel-Keleten és Ázsiában, amelyek hozzájárulhatnak a magyar külkereskedelem diverzifikációjához – mondta az InfoRádióban Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője.

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió kérdésében „is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez”. Az amerikai elnök Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt Floridában. Az ukrán elnök szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás Trump szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×