Infostart.hu
eur:
360.31
usd:
309.25
bux:
132046.37
2026. május 19. kedd Ivó, Milán

Betiltották az Ubert Újdelhiben

Õrizetbe vette vasárnap este az indiai rendőrség az önszerveződéssel működő Uber taxivállalat egyik sofőrjét, mert azzal gyanúsítják, hogy megerőszakolta utasát, egy 25 éves nőt Újdelhiben; az Ubert emiatt hétfőn betiltották a fővárosi hatóságok.

A bűncselekmény újabb csapás a vitatott amerikai közösségi utazásmegosztó szolgáltatásra, ráadásul visszaidézi azt a nagy felháborodást keltő - két évvel ezelőtti - esetet, amelyben több férfi egy autóbuszban megerőszakolt egy egyetemista lányt az indiai fővárosban.

A rendőrség hétfői bejelentése szerint a férfit származási helyén, az északi Uttar Prades szövetségi államban találták meg, miután pénteken Újdelhi egy távoli zugában megtámadta a fiatal nőt. Mathurában vették őrizetbe, s a fővárosba vitték - mondta az a PTI indiai hírügynökségnek Madhur Verma, az újdelhi rendőrség magas rangú illetékese. Helyi médiaértesülések szerint a 32 éves férfi ellen már vádat emeltek 2011-ben is nemi erőszak miatt, majd egy évvel később felmentették.

Egy másik rendőrtiszt, Dípak Misra az AFP francia hírügynökségnek nyilatkozva bírálta a taxivállalatot, amely okostelefonos alkalmazással teremt kapcsolatot a taxizásra vállalkozó sofőrök és a potenciális ügyfelek között. Kifogásolta, hogy a kérdéses gépkocsiban nem volt GPS, és a cég semmilyen személyi követelményt nem támaszt a sofőrökkel szemben.

A 2009-ben létrehozott Uber, amelynek terjedése hatalmas feszültséget vált ki a hagyományos taxiscégekkel, közleményben reagált az esetre. Jelezte, hogy együttműködik a rendőrséggel a "borzalmas bűncselekmény" felderítése érdekében, és átadta a rendőrségnek a gépkocsivezető helyváltoztatásairól rendelkezésre álló adatokat.

Az indiai közlekedési minisztérium fővárosi részlege hétfőn közleményben tájékoztatott arról, hogy azonnali hatállyal betiltotta az Uber minden tevékenységét, és a cég a jövőben sem indulhat közlekedési versenytárgyalásokon.

2012 decemberében hat férfi egy buszon megerőszakolt és súlyosan bántalmazott egy 23 éves orvostanhallgatót, miután a barátját megverték. A fiatal nő egy szingapúri kórházban belehalt a sérüléseibe. Az eset miatt tömegtüntetések kezdődtek India-szerte, amelyek hatására szigorították a nemi erőszak büntetésére vonatkozó jogszabályokat.

Címlapról ajánljuk
Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Az euróövezetbe elvileg szigorú felvételi vizsgán át vezet az út. Az infláció, a hiány, az államadósság, az árfolyam-stabilitás mind rendben kell, hogy legyen. Mégis vannak olyan államok, amelyek eurót használnak anélkül, hogy ezeket az elvárásokat kipipálták volna. Andorra, Monaco, San Marino és Vatikán szerződéssel kapott különleges státuszt, Koszovó és Montenegró viszont válsághelyzetben, egyoldalúan vezette be az eurót. Ugyanaz a pénz forog náluk, mint mondjuk Németországban, de egészen más történet áll a pénzük mögött.

Új végrehajtói, felszámolói és közjegyzői rendszer jön – itt vannak a friss kormánydöntések

Államilag ellenőrzött végrehajtói rendszer, bírósági kontroll alá kerülő felszámolási eljárások, egyszerűbb és olcsóbb közjegyzői eljárások jöhetnek. Döntött a kormány azbeszt-ügyben, az atomerőmű ügyében, a kormányzati gépkocsikkal és az állami célokra használt honvédségi repülők használatával kapcsolatban is. Elhangzott: az előző kormány meghamisította az idei költségvetést, mert 286 milliárd forint maradt ki az NGM-nél a betervezett fizetendő tételek közül.
Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Zajlik a hatalomátvétel: a napokban történik meg az új minisztériumok apparátusának felállítása, egyre több államtitkári név ismert. Hétfőre Magyar Péter ismét kormányülés összehívását lengette be, így várhatóan több fontos bejelentésre számíthatunk a kabinettől. Orbán Anita arról adott hírt, hogy tárgyalások kezdődnek a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogainak rendezésére Ukrajnával. Sulyok Tamás köztársasági elnök egy interjúban arról beszélt, hogy nem tervez lemondani a tisztségéről, mire Magyar Péter újra távozásra szólította fel. Balásy Gyula két, az államnak felajánlott kommunikációs cégéről kiderült, hogy végrehajtás indult ellenük, Varga Mihály pedig kijelentette, hogy a jegybank partner lesz a kormánnyal az euró bevezetésében. A fejleményekről folyamatosan tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×