Infostart.hu
eur:
356.72
usd:
303.61
bux:
133888.19
2026. május 12. kedd Pongrác

Mégsem kell aggódni a gimnáziumok bezárása miatt? - hetilapszemle

A Figyelő Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel készített interjút, a HVG a választási felkészülésről ír, a Heti Válasz pedig arról, hogy a gimnáziumok és a szakképzés szembeállítása álkonfliktus.

A Figyelő Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel készített interjút, aki szerint egyes nyugat-európai politikusok szeretnék megbontani a visegrádi négyek egységét, ám ez a tárcavezető szerint nem fog sikerülni. A miniszter úgy fogalmazott: az unió kisebb lesz, ezért kisebb bürokráciára van szükség, a brüsszeli vízfej csökkentésével pedig jelentős összegeket lehetne megtakarítani. Szijjártó Péter hangsúlyozta: Magyarország nem orosz- vagy Amerika-barát külpolitikát folytat, hanem magyarbarátot. Részletek a Figyelőben.

A HVG összeállításából kiderül: ha az ellenzék nem készül teljes gőzzel a mai szabályok szerinti parlamenti választásra, akkor már most elvesztette jövő évi csatát. A lap szerint az őszi nem hivatalos kampánykezdés egyik nagy kérdése az lesz, hogy az utóbbi hónapokban felbukkant új politikai erők fel tudnak-e újra pörögni, illetve, hogy a kampány mennyire durvul majd el. Részletek a HVG-ben.

A Heti Válasz arról ír, hogy vihart kavart Parragh László kamarai elnök azzal a kijelentésével, hogy zárjanak be gimnáziumokat. A lap szerint a felsőoktatás kapujaként szolgáló gimnáziumok és a szakképzés szembeállítása álkonfliktus, mesteremberből ugyanis a cikk szerint azért van kevés, mert a szakképzés gyenge, és nem azért, mert a diákok mindegyike fehérgalléros munkát szeretne. Részletek a Heti Válaszban.

Címlapról ajánljuk
Kármán András: visszatér a kata, csökkentik az szja-t a mediánbérig, négyéves költségvetési struktúra jön

Kármán András: visszatér a kata, csökkentik az szja-t a mediánbérig, négyéves költségvetési struktúra jön

Újra létrehozzák a tiszta profilú Pénzügyminisztériumot, a gazdaságfejlesztés a Gazdasági és Energetikai Minisztérium feladata lesz. Az új struktúra világosabb felelősségi viszonyokat teremt a kormányzaton belül. Ezentúl ismét ősszel fogadják el a költségvetést. Idővel fokozatosan ki kell vezetni a különadókat, és a mediánbérig lépcsőzetesen csökkentik az szja-t, amely a minimálbérre 15 százalék helyett csak 9 százalék lesz – mondta Kármán András pénzügyminiszter-jelölt a kinevezés előtti meghallgatásán kedden az Országgyűlés pénzügyi és költségvetési bizottságának ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×