Infostart.hu
eur:
365.6
usd:
315.65
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba
Nyitókép: Unsplash

Tovább fogy a Balaton

Az elmúlt négy napban három centiméternyit csökkent a Balaton átlagos vízállása, ami jelenleg 67 centiméter – a siófoki vízmérce szerint.

A Balaton vizének hőmérséklete egyre alacsonyabb, a csapadék továbbra is várat magára.

A Siófoki információk közösségi oldalán az olvasható, hogy a Balaton átlagos vízállása az elmúlt napokban tovább csökkent. Négy nap alatt 3 centimétert.

A Balaton átlagos vízállása jelenleg 67 centiméter.

A víz Siófoknál 12,5 Celsius fokos.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Szénné éghet Európa növekedése a hőségben: a Rajnától Paksig már a gazdaságot bénítja az aszály

Szénné éghet Európa növekedése a hőségben: a Rajnától Paksig már a gazdaságot bénítja az aszály

Az idei európai hőség és szárazság már nem egyszerű időjárási szélsőség, hanem több csatornán keresztül ható gazdasági sokk. A tartós kánikula csökkenti a munkaerő termelékenységét, rontja a terméshozamokat, korlátozza a folyami áruszállítást, szűkíti az energiatermelést, és közben növeli az inflációs, költségvetési és biztosítási kockázatokat. A kárbecslések szerint a hőhullámok és az aszály akár az Európai Unió idei növekedésének jelentős részét is elvihetik. Magyarország számára mindez nem távoli klímakockázat: a Duna alacsony vízállása közvetlenül érinti a Paksi Atomerőmű működését, vagyis az ország egyik legfontosabb energiatermelő kapacitását. A kérdés már nem az, hogy lesz-e ára a forróbb és szárazabb nyaraknak, hanem az, hogy Európa ezt előre, alkalmazkodási beruházásokban fizeti meg, vagy utólag, termeléskiesésben, drágább energiában és költségvetési nyomásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×