Infostart.hu
eur:
390.51
usd:
331.14
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Századvég konferenciáján a Várkert Bazárban 2025. június 2-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Furcsának tűnő állítást tett Navracsics Tibor

Navracsics Tibor részt vett a Sopron Festen, ahol arról beszélt, hogy értelmes vita nélkül nem lehet Magyarország jövőjéről beszélgetni. Sőt, a miniszter azt is kijelentette, hogy nem a politika a legfontosabb dolog a világon, attól vannak ezerszer lényegesebb dolgok.

Navracsics Tibor, a Sopron Festen nyilatkozott arról, ha „úgy gondoljuk, hogy a másiknak börtönben van a helye” , akkor nem lehet értelmes vitákat folytatni Magyarország jövőjéről. A közigazgatási és területfejlesztési miniszter kijelentette, kicsi ahhoz az ország, hogy „egymást gyilkoljuk módszeresen választási kampányról választási kampányra”.

„Mondok valamit, ami egy politikustól furcsának hangozhat, nem a politika a világ legfontosabb dolga” – fogalmazott a miniszter. Kifejtette, ezerszer fontosabb az, hogy „milyen a lelki életünk, egészségünk, a lakókörnyezetünk, a szomszédaink, a szeretteink milyen állapotban vannak”. Szerinte ezután jöhet a politika, ami az egész közösségnek a jövőjével kapcsolatos vita kell legyen.

„Lehet, hogy ez naivitásnak hangzik, de szerintem ma ezt veszélyeztetjük ezzel a felkorbácsolt, gyűlölettel teli hangulattal” – idézi szavait az Index.

Címlapról ajánljuk
Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Ha ilyen panaszunk van, bizonyos ételeket és bizonyos italokat kerülni érdemes – erről beszélt Barkai László, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika adjunktusa, gasztroenterológus az InfoRádióban.

A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.
VIDEÓ
Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Folytatódik az év végi emelkedés a tőzsdéken, az MSCI All Country World Index hétfőn csúcsot döntött, az USA-ban az S&P 500 pedig tegnap már zsinórban a harmadik napja zárt emelkedéssel. Az ázsiai tőzsdéken ehhez képest csak oldalazás volt jellemző ma reggel, a legtöbb vezető ázsiai index alig mutat érdemi elmozdulást. Európában a tegnapi esés után ma reggel iránykereséssel indult a kereskedés, és délutánra sem alakult ki határozott irány, de a Stoxx 600 egy kis emelkedéssel is új csúcsra tudott menni. A karácsony előtti utolsó kereskedési napon számos előrehozott makroadatot kapunk, amelyek hatással lehetnek a kereskedés hangulatára. A következő napokban az ünnepek miatt változó lesz a tőzsdék nyitvatartása, erről szóló összefoglalónk itt olvasható.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×