Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Rendőrök a Véda automata közlekedés-ellenőrzési rendszer egyik sebességmérőjével a 6-os főúton, Pécs határában 2016. április 21-én. Csaknem kilencszáz magyarországi helyszínen ellenőrzi a rendőrség a sebességhatár túllépését reggel hat óra óta 24 órán keresztül a Speedmarathon nemzetközi akció keretében.
Nyitókép: MTI Fotó: Sóki Tamás

Rárepültek a rendőrök a gyorshajtókra – tízmilliárdos a történet

Csaknem megduplázódott a bírságbevétel egy év alatt.

2024-ben az összes objektív felelősség alapján, valamint a sebességtúllépések miatt összesen 56 348 833 300 forint bírságot szabott ki a rendőrség – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a vezess.hu megkeresésére. A lap emlékeztetett, hogy tavaly a bírságok összege csak 30 milliárd forint volt, és már az is rekordot jelentett.

Az ORFK közlése szerint 2024-ben az objektív felelősség alapján kiszabott bírságok száma összesen 961 256, ebből a gyorshajtás miatti ügyek száma 807 018, míg a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 20. §-ába tartozó sebességtúllépés miatti ügyek száma 51 558 darab volt.” Ez így együtt 858 576 gyorshajtásos bírság. Átlagosan minden egyes nap 2352 darab gyorshajtást rögzítettek a rendőrök tavaly.

Az emelkedésnek a szaklap szerint két oka van, az egyik a sebességmérő eszközök számának emelkedése, az úgynevezett traffiboxok elterjedése. A másik pedig, hogy a sebességmérő műszerek száma is nő. Példaként szerepel, hogy a fővárosban pár hónapja telepített 26 kamera az első negyedévben összesen 118 275 gyorshajtást rögzített.

A készülékek beszerzése és szaporodása mellett a jogalkotó többször, összességében jelentősen megemelte a bírságok összegét is az elmúlt másfél évben. A gyorshajtás minimális bírsága 2023 szeptemberéig 30 ezer forint volt, első lépésben 39 ezer forintra emelték, majd tavaly augusztus 16-tól már 50 ezer forint a minimális büntetés. A kiszabható legnagyobb büntetésnél is óriási ugrás következett be 2024-ben: az eredetileg 300 ezer, majd – a 2023-as emeléssel – 390 ezer után tavaly augusztustól 468 ezer forintra nőtt az összeg.

Címlapról ajánljuk
Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

A települési zöldfelületek tudatos tervezésével és kezelésével szeretné mérsékelni az allergia által okozott betegségterhelést egy osztrák-magyar határ menti együttműködés, amelyben a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) is részt vesz. A projekt célja, hogy a városi parkokba a jövőben olyan növények kerüljenek, amelyek nem okoznak pollenallergiát, de közben képesek alkalmazkodni a klímaváltozáshoz is.

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×