A Magyar Honvédség segít a ragadós száj- és körömfájás betegség elhárításában - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szombat délután az M1-es autópálya hegyeshalmi határátkelőjénél tartott sajtótájékoztatóján.
Bejelentette, hogy a Sodró László 102. vegyiharc ezred közreműködik a gépjárművek mentesítésében, munkájukat a győri Dánielfy Tibor 205. légvédelmi rakétaezred segíti.
A miniszter kiemelte: "mi oda megyünk, ahol szükség van ránk, most a hegyeshalmi határátkelőhelyre érkeztek meg a vegyi harcezred mentesítő eszközei és majd a szakemberek irányítása mellett be fogunk szállni a mentesítésbe".
Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta, hogy a védekezés szervezetten, rendezetten, ütemezetten zajlik.
Felidézte, hogy máskor is előfordult már, hogy a honvédség a rendelkezésükre álló képességekkel beszállt a védekezésbe. Példaként említette a vörösiszap-katasztrófát vagy az árvízi védekezést.
fotó: honvédelmi minisztérium
Hangsúlyozta, hogy a székesfehérvári vegyiharc ezred képes arra, hogy a szükséges gépjárműveket mentesítse. Hozzátette: emellett a honvédség a területbiztosításban és járőrtársként a rendőri szerveket támogatva is segít a védekezésben.
2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.
A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
Kanada szeptember 8-ától vámemelésekkel válaszol az Egyesült Államok éjfélkor életbe lépett, újabb 50 százalékos védővámjaira – jelentette be szombaton Mark Carney kanadai miniszterelnök (címlapképünkön) a Reuters szerint. A két ország napok óta tartó tárgyalásai pénteken eredmény nélkül zárultak.
Az Egyesült Államok 50 százalékos vámot vetett ki mintegy 20 milliárd dollár értékű kanadai árucikkre, miután zátonyra futottak a két ország közötti kereskedelmi tárgyalások.