Infostart.hu
eur:
384.99
usd:
328.03
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter
Az MH Airbus A319 szállítórepülőgépe, fedélzetén az észak-macedóniai tűzeset sérültjeinek újabb csoportjával, miután megérkezett a Liszt Ferenc-repülőtérre a Magyarország által felajánlott egészségügyi segítségnyújtás keretében 2025. március 19-én. A sérülteket az Észak-Pesti Centrumkórház -Honvédkórházba viszik további ellátásra.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Az észak-macedóniai borzalom újabb sérültjei érkeztek a Honvédkórházba

Újabb négy, az észak-macedóniai tűzesetben sérült beteg ellátását vette át a Észak-Pesti Centrumkórház – Honvédkórház – közölte az intézmény szerdán

A közlemény szerint jelenleg hat, 20 és 30 év közötti fiatalt kezelnek az intézményben, 3 embert a Központi Aneszteziológiai és Terápiás Osztályon (KAITO), és 3 főt az Égéssebészeti Osztályon.

Kedd éjszaka újabb négy beteg érkezett az észak-macedóniai tűzeset sérültjei közül az Észak-Pesti Centrumkórház – Honvédkórházba – jelezték.

Úgy folytatták, hogy az Égéssebészeti Osztályon ápoltak állapota stabil; kisebb égési sérülések mellett, légúti érintettség miatt légzéstámogatásban részesülnek. A KAITO-n kezelt beteg szintén kisebb égési sérüléssel, stabil állapotban van, hamarosan áthelyezésre kerül az Égéssebészeti Osztályra - tették hozzá, azzal együtt, hogy az első transzporttal érkezett betegek állapota stabil, de továbbra is intenzív terápiás ellátására szorulnak.

A közlemény alapján még további sérültek érkezhetnek Magyarországra, akiknek ellátását - a korábbi közlésnek megfelelően – a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ és a Bethesda Gyermekkórház is vállalhatja.

Címlapról ajánljuk
Nagy hajrába kezdett a forint, többhetes csúcsokat ostromol

Nagy hajrába kezdett a forint, többhetes csúcsokat ostromol

Az elmúlt két napban enyhén erősödni tudott a forint az euróval szemben, így a jegyzés a mai nap a 386-os szintről kezdődött. A dollár árfolyamában is hasonló trend látszott, tegnap este azonban elfogyott a forint lendülete és egészen 329-ig emelkedett a kurzus. Az ünnepek miatt vélhetően ma is alacsony lesz a piacon a likviditás, így minden apró hírnek, eseménynek nagy jelentősége lehet az árfolyam alakulása szempontjából. Devizapiacokat mozgató adatok ma főleg Kínából és az Egyesült Államokból érkeznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×