Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Csárdi Antal, az LMP képviselője kérdést tesz fel az Országgyűlés plenáris ülésén 2023. május 30-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Befellegzett az LMP parlamenti frakciójának

Megszűnik az LMP parlamenti frakciója, mert Csárdi Antal is kilépett, ezért a képviselőcsoport létszáma már a minimálisan szükséges öt alá csökkent.

Csárdi Antal 2024. október 20-án jelentette be a Facebook-oldalán, hogy kilépett az LMP-ből, és az év végéig távozik a párt parlamenti frakciójából is. Ez mégsem történt meg, de már csak idő kérdése – közölte a politikus január elején az InfoRádiónban.

Mint mondta, a késedelemben az is szerepet játszott, hogy a hivatal az év végén leállt, de arra törekszik, hogy a kilépés technikai értelemben is mielőbb megtörténjen. "Arra számítok, hogy a következő néhány hétben be is fog következni, de azt biztosan ki merem jelenteni, hogy a tavaszi ülésszakot már független képviselőként fogom elkezdeni" – fogalmazott Csárdi Antal korábban.

Az InfoRádiónak arról is beszélt, hogy miért szakított az LMP-vel és mi az oka annak, hogy még a párt parlamenti csoportjából is kilépett. Mások ugyanis a kilépésüket követően is a frakciójuk tagjai maradnak, azért, hogy a távozásukkal mégse szűnjön meg a korábbi pártjuk parlamenti csoportja. "Személyesen láttam egy olyan bizonyító erejű anyagot, ami azt igazolta, hogy az LMP és a Fidesz között egyeztetés volt a politikai stratégiát illetően. Nekem az az álláspontom, hogy nem erre kértem, és nem erre kaptam felhatalmazást a választópolgároktól" – indokolta a döntését. Majd hozzátette még: "Én nem tudom különválasztani az LMP-t mint pártot, és az LMP-t mint frakciót. Miután ez kiderült, nekem semmi keresnivalóm az LMP-ben, ez nemcsak a pártra vonatkozik, hanem a frakcióra is."

Csárdi Antal ezt az újabb határidőt már betartotta. A parlament honlapján elérhető információ szerint február 15-én megszűnt a tagsága az LMP frakciójában, független képviselőként dolgozik tovább és úgy tervezi, hogy elindul a 2026-os választáson.

A 2026-os választásokkal kapcsolatban Csárdi Antal a kétségeit hangoztatta, úgy látja ugyanis, hogy jelenleg nagyon turbulens a belpolitikai helyzet. Reményét fejezte ki, hogy a választók értékelik az eddigi képviselői munkáját, ám az újraindulásról csak annyit mondott: tervezi, de pillanatnyilag sem erre, sem ennek az ellenkezőjére nem akar számonkérhető ígéretet tenni.

Csárdi Antalon kívül korábban Schmuck Erzsébet, Keresztes László Lóránt, Vágó Gábor és Kendernay János is elhagyta az LMP-t. A parlamenti frakcióban már csak Ungár Péter, Kanász-nagy Máté, Bakos Bernadett és Keresztes László Lóránt maradt. Ez négy fő, eggyel kevesebb a szükségesnél. A képviselőcsoport tehát a megszűnés szélén áll.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Fontos feladatot kap egy magyar szakember a téli olimpián

Fontos feladatot kap egy magyar szakember a téli olimpián

Bár a 2026-os téli olimpián nem lesz ott sem a férfi, sem a női magyar jégkorong-válogatott, jelentős sportdiplomáciai sikert ért el ismét a hazai szövetség elnöke. Kolbenheyer Zsuzsanna az InfoRádióban elmondta, hogy az edzőképzés fejlesztését a megnövekedett gyereklétszám miatt kiemelt jelentőségűnek tartja a szakágban.

Háború, halál, béke – Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.
Floridán a világ szeme: fontos találkozóra készül holnap Trump és Zelenszkij - Híreink az ukrajnai háborúról szombaton

Floridán a világ szeme: fontos találkozóra készül holnap Trump és Zelenszkij - Híreink az ukrajnai háborúról szombaton

Floridában találkozhat holnap Volodimir Zelenszkij ukrán államfő és Donald Trump amerikai elnök helyi idő szerint délután 3 órakor, amelynek fő témája az lesz, melyik fél milyen területeket ellenőrizzen. Eközben masszív orosz drón-és rakétatámadás érte Kijevet szombat hajnalban, aminek hatására Kijev egy részén vészhelyzeti áramszünetet rendeltek el, lakóházak százai maradtak fűtés nélkül és Lengyelországban ideiglenesen két repülőteret is le kellett zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×