Infostart.hu
eur:
356.92
usd:
306.77
bux:
129728.5
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Nyitókép: termalfurdo.hu

Nincs pénze az önkormányzatnak, bezárja egy közkedvelt gyógyfürdő fürdőrészét

Hatékonyabbá kell tenni az üzemeltetést Gyopárosfürdőn, a felújításban reménykednek.

Hétfőtől csak a gyógyászati részt működtetik az Orosházához tartozó Gyopárosfürdői Gyógy-, Park- és Élményfürdőben - közölte a komplexumot üzemeltető, önkormányzati tulajdonú Városüzemeltetési és Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója. Benkő Ferenc elmondta, az orosházi pénzügyi nehézségeket látva az októberben hivatalban lépett új polgármester, Raffai János azt kérte tőle, hogy az önkormányzati cégek átvilágítását végző szakemberrel közösen dolgozzanak ki koncepciókat a fürdő gazdaságos üzemeltetésére.

Négy lehetséges utat vázoltak fel. Az első szerint csak nyáron működne a fürdő; a második alapján az élmény- és a gyógyfürdő is üzemelne egész évben; a harmadik szerint az élményfürdő egész évben, a parkfürdő csak nyáron működne. A polgármester és kabinete a negyedik verziót választotta, ami szerint csak a gyógyászati rész üzemel egész évben, a többit ideiglenesen szüneteltetik. Ez a döntés jövő hétfőtől érvényes - ismertette a vezérigazgató.

Két medence marad meg, az egyikben a gyógyászati kezeléseket végzik, a másikban az ülőfürdő lesz.

Emellett elérhetők lesznek továbbra is a reumatológiai szakrendelésen kiírt kezelések, mint például a súlyfürdő és az iszapkezelés. Nem fog azonban működni hétfőtől a fedett gyógymedence, a kültéri melegvizes medence, valamint a szaunapark.

Benkő Ferenc emlékeztetett, a fürdő energetikai felújításra elnyert 727 millió forint uniós támogatást, az elfogadott támogatói szerződést csütörtökön kapták meg a Magyar Államkincstártól. A forrás felhasználásának feltétele, hogy a gyógyfürdő működjön, hiszen a fejlesztési támogatást arra nyerték el - húzta alá.

Az orosházi képviselő-testület legutóbbi ülésén 101 millió forintot szavazott meg a gyopárosfürdői komplexum első negyedéves üzemeltetésére, mint Benkő Ferenc elmondta, ebben benne van a tervezett létszámleépítés is, amely mintegy 40 munkavállalót érint majd.

Raffai János csütörtökön közösségi oldalára is kitette a legutóbbi képviselő-testületi ülés Gyopárosfürdőről szóló részletét. Akkor hozzászólásában elmondta, a gondokat véleménye szerint az okozta, hogy az előző városvezetés évekig nem fordított elegendő forrást a fürdő fejlesztésére, karbantartására.

Mikor a geotermikus kutak nem üzemeltek, gázzal fűtötték a fürdőt; mikor a hidegvizes kút leállt, vezetékes vizet használtak.

"Ivóvízzel nem lehet a medencét feltölteni, abba belerokkan a város" - fogalmazott.

Emlékezetes: egy építéskori, tetőszerkezeti hiba miatt négy évig nem működött az élményfürdő, ami miatt csökkent a vendégek száma, amelyet a város szállodái is megsínylettek.

Raffai János közölte, "senkinek sem érdeke, hogy Gyopárosfürdő bezárjon", és mivel a létesítmény gyógy-, park- és élményfürdői minősítéssel is rendelkezik, amiből csak mintegy 10-11 van az országban, "egy kincs".

A polgármester szerint "Gyopárosfürdő léte a felújításon múlik", ám az elnyert uniós támogatás a 2025-ös éven "még nem segít", a fejlesztés eredményei leghamarabb 2026-tól lesznek érezhetők. "Akkor tud talán egy pici kis fejlődés elindulni" - jelentette ki.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×