Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
A Mikulásgyár megnyitója napján a központi helyszínen a fővárosban, a IX. kerületi Bakáts téren 2023. december 1-jén. A megnyitóra megérkezett a finn Mikulás, Joulupukki a Mikulásgyárba.
Nyitókép: Hegedűs Róbert

Nem lesz több MikulásGyár, de az idei Joulupukki-programokat megtartják

A hírt a főszervező-tulajdonos Zsolnai Endre jelentette be.

Idén a 20. születésnapját ünnepelte volna a MikulásGyár. A terv októberi Facebook-bejegyzésük szerint az volt, hogy a finn mikulás 13 napos látogatásának megszervezésével minimum 25 ezer gyereket örvendeztetnek meg országszerte, emellett pedig 120 ezer kilónyi tartós élelmiszert adományoznak gyermekeknek. A budapesti főhelyszínen 80 ingyenes programot terveztek, valamint 4 tematikus napot is.

Most azonban a főszervező-tulajdonos, Zsolnai Endre a MikulásGyár közösségi oldalán bejelentette: Joulupukki programjai változatlanok, november 29. és december 9. között sok tízezer gyermekkel találkozik a finn mikulás, ám

a jubileumi 20. MikulásGyár ünnepi eseményt nem rendezi meg.

"Tudomásul veszem, hogy Magyarország a MikulásGyárra nem tart igényt, így nem ráll módomban megrendezni a Jubileumi 20. MikulásGyár ünnepi eseményt. Nincs mit ünnepelni" – fogalmazott, hozzátéve egyebek között, hogy valótlanságokat is írtak róla az évek alatt, ez is közrejátszott a döntésében.

A Telexnek Zsolnai Endre elmondta: idén már több mint száz céggel próbálta felvenni a kapcsolatot, hogy támogassák a MikulásGyár eseményeit, azonban vagy elzárkóztak az együttműködéstől, vagy csak hitegették őt. Az események megrendezése minden évben 50-60 millió forintba kerül, de idén eddig egy forintot sem sikerült összegyűjtenie, és a sajtó sem számolt be kellő mértékben a MikulásGyárról az elmúlt években. Szerinte mindez azt jelzi, hogy nincs igény a projektre, és mivel egyedül szervezi az egészet, pénz és energia hiányában nem képes folytatni a munkát. Arról az állításáról, hogy a megkérdezése nélkül valótlanságokat is írtak róla, nem kívánt részletesebben beszélni.

Címlapról ajánljuk
Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Pályafutása során először Csikós Zsóka lett az év magyar női kajakosa. Bár az idei évnek úgy vágott neki, hogy a világjátékokra akar kijutni, végül nem a maratoni számokban, hanem a rövidebb távokon halmozta az Eb- és vb-érmeket. A Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzője az InfoRádióban azt mondta: korábban nem mindig értette, miért van akkora mizéria a csapathajók összeállításánál, jövőre azonban már párosban és/vagy négyesben is szerepelne.

Szakértő: fegyveres bandák uralják Líbiát és osztozkodnak a mesés energiavagyonon – de mit csináljon Európa?

Moammer el-Kadhafi uralmának 2011-es megdöntése óta polgárháborúról polgárháborúra bukdácsol az észak-afrikai emirátus, a fel-fellángoló konfliktusokba pedig időnként Európa nagyhatalmai is beleállnak, pedig még az Egyesült Államok is tudja: nem jó itt „megégni”. Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója beszélt a helyzetről az InfoRádióban, és arról is, mitől is függ, hogy indulnak-e onnan migránsok Európába vagy sem.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×