Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
fotó: olvasói fotó
Nyitókép: olvasói fotó

Havazik Magyarországon - ipari lett az első hó

Dunaújvárosban jelentkezett a különös havazás.

A magasban ugyan nincs olyan hideg, se nedvesség, hogy havazzon, ennek ellenére néhol esett a hó, fehéredett Dunaújváros vasárnap reggel - írta az Időkép.

A képek itt láthatók.

Mitől "ipari" az ipari hó?

Felhő nincs, de köd van és elég hideg az ipari hóhoz. A jelenség szmogos, ködös, kellőképpen hideg időben jöhet létre, ilyenkor az ipari területeken és néhány kilométeres környezetükben alakulhat ki pár centis friss hóréteg, amely a gyárak által a magas páratartalmú, alacsonyszintű rétegfelhőzetbe juttatott vízgőz kikristályosodásának következménye - írja az Időkép.

Dunaújvárosból, Debrecenből és Tiszafüredről jelentettek hószállingózást az észlelők, itt fagypont alá ment a hőmérséklet, délebbre enyhébb az idő, ott ködszitálás fordul elő elvétve.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×