Infostart.hu
eur:
363.43
usd:
317.49
bux:
0
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia
Nyitókép: Pixabay

Meghalt Szabó János ismert orvos, egykori országgyűlési képviselő

A néhai MDF-es képviselő, kórházigazgató életének 75. évében hunyt el.

Szabó János 1949. május 6-án született Debrecenben, ahol az Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán 1975-ben szerzett diplomát. Ez már onnan tudható, hogy halálhíréról a Semmelweis Egyetem több mint egy hónapja beszámolt. Akkor tudatta a Szent Rókus Klinikai Tömb közössége megrendülve, hogy a kórház korábbi főigazgatója életének 75. évében, tragikus hirtelenséggel hunyt el - írja a propeller.hu.

Szabó János 1990-től 1994-ig volt az MDF országgyűlési képviselője, az Önkormányzati, közigazgatási, belbiztonsági és rendőrségi bizottság, valamint a Honvédelmi bizottság munkájában vett részt. Pályáját honvédorvosként kezdte a karcagi laktanyában, 1980-ban általános orvostanból, 1984-ben bőrgyógyászatból tett szakorvosi vizsgát. 1988-tól a Karcag Városi Tanács Kórház bőrgyógyász főorvosa és igazgatóhelyettese lett. 1990-től a karcagi Bőr- és Nemibeteg-gondozó Intézet igazgató főorvosaként dolgozott. A Magyar Demokrata Fórumhoz 1990 januárjában csatlakozott, majd a választások második fordulójában meg is szerezte Jász-Nagykun-Szolnok 8. sz. (Karcag és környéke) választókerületének mandátumát.

1991-től a karcagi kórház főigazgatója volt, orvosi hivatását az MDF-es képviselőség mellett is gyakorolta. 1996-tól 2005-ig a Szent Rókus Kórház és Intézményeinek Főigazgató Főorvosaként tevékenykedett és a Pest megyei Bőr- és nemibeteg-gondozóintézetet is vezette. 2005-től 2021-ig a Szent Rókus Kórház és Intézményeinél a szakrendelő Intézet igazgatói pozícióját töltötte be.

Később már nem akart vezető pozíciót betölteni, de a Semmelweis Egyetem Szakrendelő Intézetében tovább dolgozott bőrgyógyászként, egészen váratlanul bekövetkezett haláláig.

Mint írják, megnyugtató személyisége, szakmai tudása mind betegei, mind kollégái körében elismert emberré tette, emlékét szeretettel őrzi a Szent Rókus Klinikai Tömb közössége.

Címlapról ajánljuk
Kropkó Péter: minden adott, hogy a „triatlon Forma–1-e” Budapestre jöjjön

Kropkó Péter: minden adott, hogy a „triatlon Forma–1-e” Budapestre jöjjön

A 2010-es évek közepén háromszor rendezték meg a külföldiek körében is rendkívül népszerűvé vált Ironman 70.3 Budapest triatlonversenyt, ami a licenctulajdonostól is kiemelkedő elismeréseket kapott, mégsem lett folytatása. Most talán lehet remény a verseny újraélesztésére, de több kritériumnak is meg kell felelni. A korábbi főszervező szerint ezeket lehet teljesíteni, és a magyar szövetség elnöke is nyitott lenne arra, hogy visszahozzák Budapestre „a triatlon Forma–1-ét”, csodálatos történelmi helyszíneket érintő pályán versenyezve.

Fokozódik a kánikula, csak két vármegyére nem adtak ki figyelmeztetést

Kezdetét vette a hőhullám, fokozatosan emelkedik a hőmérséklet mind napközben, mind éjszaka. A költekező napokban is napos, nagyrészt száraz idő várható, legfeljebb az északi, északnyugati határvidékre érkezhet kevés felhő és néhány csapadékgóc.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
A hét legfontosabb adatát várja a forint

A hét legfontosabb adatát várja a forint

Donald Trump Iránnal kapcsolatos fenyegető üzenete szerdán megmozgatta a devizapiacokat, a forint a délutáni órákban határozott gyengülést mutatott. Este azonban fordulat állt be: a Fed kamatdöntése nyomán a magyar deviza mintegy 5 egységet erősödött, mivel a piac úgy értékelte, hogy a jegybank átmenetileg hajlandó tolerálni a magasabb inflációt. Csütörtök reggel az euró 363,4 forintba kerül, a dollár árfolyama 317,5 forint. A nap legfontosabb makrogazdasági eseményei között szerepel a KSH előzetes GDP-adata, valamint a német, euróövezeti és amerikai második negyedéves GDP-számok közzététele.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×