Infostart.hu
eur:
363.25
usd:
314.84
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell
A megáradt Duna Dunabogdánynál 2024. szeptember 20-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

"Figyeljük a gyerekeket, nehogy beleessenek a homokzsákokról a vízbe" - helyszíni riport

Vízben állnak a kertek Dunabogdányban, a 11-es főút part menti részén. A település határában a főutat is nyaldossa már a Duna. Az InfoRádió helyszíni tudósítója egy vízzel körbevett otthon lakójával, Csubák Istvánnéval beszélgetett.

A településen láthatóan nagy a készültség, amerre a szem ellát, homokzsákok ezrei védik az ingatlanokat, helyenként a főútra is kiérnek a nyúlgátak. A helyiek rendkívüli összefogást tapasztalnak, szivattyút például még a Mátrából is hoztak nekik.

Az InfoRádióban Csubák Istvánné beszélt a helyzetükről. Azt mondja, hogy lelkileg megviselték a történtek. Az jó, hogy a házukat körberakták homokzsákokkal, de sajnos itt-ott azért átszivárog a víz, és ez a ház falainak nem tesz jót.

Annyira azonban bíznak a védekezésben, hogy a lakást nem ürítették ki,

csak a külső részből vitték el a dolgokat.

Szerda óta tudják, hogy jön az áradás, de ő eleinte nem hitt abban, hogy ilyen magas lesz a Duna. Úgy fogalmaz, azért, mert "annyira a medrében volt a víz, de vasárnap már pakolni kellett a melléképületekből, hétfőn pedig zsákolni."

A beszélgetésből az is kiderült, hogy nem költöztek el a házukból, miközben körbeveszi a víz, de folyton figyelik a folyót és azt, hogy a gyerekek nehogy beleessenek a zsákokról a vízbe.

Úgy látja, hogy a házba a vízállás alapján nem megy be a víz, és beszéltek a tűzoltókkal, a katasztrófavédelmisekkel is, akik szintén folyamatosan vizsgálják a helyzetet és reggel is megnyugtatták őket. Mindenesetre a búvárszivattyú is készenlétben áll, ha bármi történne.

De mindettől függetlenül vagy két hete már alig alszik, folyton az áradásra gondol, és még nem tudja megbecsülni, hogy mikor hajthatja majd nyugodtan álomra a fejét.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×