Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 11. szombat Lili, Nóra
Az utolsó 40 ezer darab Sport Szelet...
Nyitókép: forrás: Facebook.com/Magyar Élelmiszerbank Egyesület

Fémes ok miatt dőlt el a Sportszelet sorsa, ennek aligha örülhetünk

Az egyik legnépszerűbb magyar édesség 71 éven keresztül volt a boltok polcain, szinte változatlan formában, ám a gyártó szerint korszerűtlen a csomagolása, így megszünteti a gyártást.

"Ma délelőtt történelmi pillanat részesei, egyben a Sport szelet hosszú életútjának utolsó állomása lehettünk: begördült hozzánk a Mondelez teherautója, és az utolsó ezer kilogramm Sport szeletet elhelyezte a raktárunkban" - írta Facebook-oldalán a Magyar Élelmiszerbank Egyesület.

A magyarnemzet.hu azt írja,

a gyártó közlése szerint az ikonikus, 25 grammos édesség gyártását azért állítják le, mert az alumíniumfóliás csomagolása nem fenntartható.

Bár a csokoládé szelet megszűnése sokakat elszomorít, a produktőr úgy döntött, hogy az utolsó negyvenezer darab sorsát a Magyar Élelmiszerbank Egyesületre bízza. Közösségi oldalán azt írja:

"Méltóbb helyre talán nem is kerülhetett volna az adomány. Általunk azok a rászorulók, köztük rengeteg nehéz sorsú gyerek is meg tudja kóstolni ezt a klasszikus édességet, akiknek eddig talán még erre sem volt lehetősége, de az utolsó 40 ezer darab finomságból a legtöbbjüknek jut majd."

Címlapról ajánljuk
Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Spanyolország 2-1-re verte Belgiumot a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, ezzel ők találkoznak a nagy esélyes franciákkal az elődöntőben. A belgák egyenlíteni tudtak a fölényben játszó spanyolok ellen, aztán balszerencsével estek ki: a második félidő közepén le kellett cserélniük a kapussztár Curtois-t, és a 88. percben egy lövés kipattant a cserekapusról, Senne Lammensről, amit aztán a spanyolok bevágtak...

Idén kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak a láncok

A májusi fagyok miatt kevesebb burgonya terem az idén idehaza. Az újburgonyatermés akár 20-30 százalékkal is elmaradhat a várttól. A burgonya termőterülete 15-20 százalékkal csökkent – tette hozzá Csizmadi Imre, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kertészeti és Beszállítóipari Országos Osztályának elnöke az InfoRádióban.
Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Az iráni helyzet eszkalációja miatt világszerte korrekció bontakozott ki a hét során a világ tőzsdéin. Csütörtökön viszont már emelkedtek az európai és amerikai részvénypiacok, péntek reggel pedig Ázsiában is jó volt a befektetői hangulat. A vezető ázsiai részvényindexek emelkedtek, a Kospi vezetésével, a dél-koreai tőzsdén újra nagyot mentek a technológiai cégek részvényei. A pénteki nyitás után az európai részvénypiacok mellett Amerikában is stagnálást láthatunk. Nagy érdeklődés mellett debütált a Nasdaqon a dél-koreai SK Hynix, amelynek részvényei pénteken 170 dolláros árfolyamon, mintegy 14 százalékos emelkedéssel nyitottak. Nap végére az amerikai tőzsdék szép pluszban zártak, az S&P 500 tőzsdeindex 0,38%-kal emelkedett, miközben a piac a jövő heti gyorsjelentési szezonra készül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×