Infostart.hu
eur:
386.55
usd:
332.8
bux:
126011.57
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Zivatarfelhő Nagykanizsa felett 2023. június 23-án este.
Nyitókép: MTI/Varga György

Zivatarok jönnek - másodfokú riasztás Vasban és Zalában

A veszélyjelzés szerint a riasztással érintett járásokban a következő órákban hevesebb zivatarokra lehet számítani, a villámlások mellett kockázatot jelent a zivatarokat kísérő szél, jégeső is.

Hevesebb zivatarok veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Vas és Zala vármegye egyes járásaira a HungaroMet Zrt. szombat délután.

Szombat éjfélig másodfokú figyelmeztetés van érvényben hevesebb zivatarok kialakulásnak veszélye miatt Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Pest, Vas, Veszprém és Zala vármegyék területén

Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna vármegyék területén elsőfokú figyelmeztetés van érvényben zivatarok veszélye miatt.

A HungaroMet Zrt. figyelmeztető előrejelzése szerint szombaton előbb a Tisza vonalában és a Tiszántúlon alakulhatnak ki helyenként zivatarok, majd később a Dunántúlon is egyre több helyen lehet számítani rájuk nyugat, délnyugat felől. Utóbbiak

akár rendszerbe is szerveződhetnek.

Az esti, éjszakai órákban a zivatarok északkelet felé haladva egyre inkább az északi országrész felé húzódnak. Vasárnap napközben főként a Duna vonalában és attól keletre újabb zivatarok alakulhatnak ki - írták.

Felhívták a figyelmet arra, hogy az erősebb zivatarcellákat viharos széllökések, jégeső és lokálisan intenzív csapadék kísérheti. A Dunántúl északnyugati felén, illetve a középső tájakon heves zivatarokra is van esély felhőszakadás kíséretében.

A katasztrófavédelem tanácsai

Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-nek azt mondta: azt javasolják, hogy ahol hevesebb zivatarok miatt van érvényben riasztás, az emberek fokozottan figyeljenek a fák, fasorok, állványzatok közelében. A ház környékéről minden olyan tárgyat, amelyet a szél felkaphat - kerti bútort, szerszámot, kisebb cserepes növényt - javasolt védett helyre vinni.

Továbbá, ha villámlik, érdemes számolni, hogy mennyi idő telik el a villámlás és a dörgés között és ha ez kevesebb, mint 10 másodperc, akkor a vihar nagyon közel van, ilyenkor keressünk menedéket egy épületben.

Ne tartózkodjunk vízben, otthon is kerüljük a vizesblokkok használatát. Kerüljük a kilátókat, villanyoszlopokat, ne álljunk fa alá és ne használjunk esernyőt - javasolta. Hozzátette: akit erdőben ér a villámlás, keressen egy olyan helyet, ahol legalább 4-5 méterre van a fák törzsétől.

Azt kérik, lehetőleg senki ne parkoljon villanyvezetékek és fák alá, a fasorok mellett pedig kellő figyelemmel közlekedjen mindenki. Aki bajba jutott embert vagy leszakadt vezetéket lát, jelezze a 112-es segélyhívón.

Címlapról ajánljuk

Egy néhány hetes iráni háború is 1-2 százalékos inflációs nyomást okozhat

Az amerikai típusú Brent kőolaj ára megy fölfelé, és Európában a földgázé is, mivel a világ legnagyobb kitermelője, Kuvait nem fér hozzá a piachoz. Ha elhúzódik az iráni háború, felfelé száguldó benzinárakkal fogunk találkozni, ami a szállítmányozásra is kihat az egész világon, így a boltokban is emelkedhetnek az árak – mondta Somosi Zoltán, a Klímapolitikai Intézet kutatója az InfoRádióban.
Valamire készül a kormány - Új megállapodást köt Orbán Viktor, máris érkeznek a részletek

Valamire készül a kormány - Új megállapodást köt Orbán Viktor, máris érkeznek a részletek

A régi hagyományoknak megfelelően Orbán Viktor miniszterelnök is felszólal a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara tavaszi Gazdasági Évnyitó rendezvényén. A korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is ott lesz a jegybankelnök, Varga Mihály, valamint a nemzetgazdasági miniszter, Nagy Márton, és előadást tart természetesen Nagy Elek kamarai elnök. Az eseményt kiemelt figyelem övezi: nemcsak a gazdaság szereplői, a nagyobb és kisebb vállalatok, cégvezetők és -tulajdonosok követik az esetleges bejelentéseket, hanem a pénzpiac szereplői is. Kiderülhet ezen a rendezvényen, hogy a kormány az áprilisi parlamenti választások előtt készül-e még valamilyen új gazdaságpolitikai intézkedéssel. A programból kiderül: az előadások után Orbán Viktor és Nagy Elek újfajta együttműködési megállapodást ír alá.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×