Infostart.hu
eur:
386.11
usd:
332.59
bux:
122520.7
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Facebook/BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság/Szőke Péter

Megint elindulnak a "füstölő" autók Budapesten is

Tizenkét vármegye háromszáznegyvenöt településén és Budapest hat kerületében lesz a héten szúnyoggyérítés. Az extrém szúnyogártalommal érintett területeken az országos tisztifőorvos ugyan átmenetileg engedélyezte a repülőről történő kémiai szúnyoggyérítést, de a hőség miatt a héten erre nem lesz lehetőség.

A héten összesen 74 ezer hektáron földi módszerrel, platós gépjárműre rögzített permetező berendezéssel gyérítik a vérszívókat a szakemberek. A földi kezeléseket napnyugtát követően végzik, az a hőségriasztás alatt is a tervek szerint zajlik – olvasható az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóközleményében.

A Duna teljes szakaszán, azaz a Szigetközben, Komárom térségében, a Dunakanyar településein, Budapest érintett kerületeiben, a Csepel-sziget, Dunaújváros, Szekszárd, Baja és Mohács térségében lehet késő estétől a gyérítést végző autókkal találkozni. Ezen kívül Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád és Zala vármegye számos településén lesznek földi kémiai kezelések.

A szúnyoggyérítések pontos ütemezése megtalálható a katasztrófavédelem honlapján.

A nagy melegben a szúnyogok aktivitása a napnyugta utáni időszakra tolódik, amikor a repülésbiztonsági szabályok miatt már nem lehet légi gyérítést végezni. Amennyiben a szúnyogártalom továbbra is indokolja, az elmaradt légi kezeléseket a hőség után pótolják – teszik hozzá.

Végül, de nem utolsó sorban arra is felhívják a figyelmet, hogy a központi és önkormányzati szúnyoggyérítés eredményességéhez az is nagyban hozzájárul, ha felszámoljuk a kertekben létrejött szúnyogtenyészőhelyeket. Erről bővebben itt és itt olvashat.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Sziporkázik az Otthon Start, robban a magyarok számlaegyenlege, de a 0%-os hiteleket veszni hagyjuk

Sziporkázik az Otthon Start, robban a magyarok számlaegyenlege, de a 0%-os hiteleket veszni hagyjuk

780 milliárd forintnyi hitelt vettek fel a magyar háztartások az Otthon Start Programban január végéig, ami csaknem 23 ezer hitelszerződést jelenthet. A lakáshitelek 72%-át most már október óta e program keretében helyezik ki a bankok, a piaci hitelek aránya 19%-ra csökkent. A lakáspiac novemberi fékezése után sejteni lehetett, hogy az év első hónapja nem lesz olyan erős a lakáshitelpiacon, mint az előző három, de így is szép számokat látunk, miközben a babaváró hitel és a munkáshitel kifulladni látszik. A lakosság betétállománya a fegyverpénznek köszönhetően most először átlépte a 15 000 milliárd forintot, a vállalati hitelezés pedig viszonylag jó számokkal kezdte az évet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×