Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Fekete-Győr András, a Momentum elnöke beszél a Momentum eredményváró rendezvényén a fővárosi Dürer Rendezvényházban az európai parlamenti (EP-) választás napján, 2019. május 26-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

A Momentum kudarcával visszatérhet Fekete-Győr András a párt élére

Donáth Anna, a Momentum elnöke a közösségi oldalán jelentette be, hogy vállalja a felelősséget pártja eredményei miatt, és lemond pozíciójáról. Elismerte, hogy az európai parlamenti eredményük kudarc. A Momentum korábbi vezetője, Fekete-Győr András eközben bejelentette: a párt soron következő tisztújításán elindul az elnöki tisztségért.

Az európai parlamenti választás eredménye miatt mondott le Donáth Anna, a Momentum elnöke. A párt 2019-ben még több mint 340 ezer szavazattal 9,93 százalékot kapott az EP-választáson, ami akkor két mandátumot is eredményezett, most vasárnap azonban 166 549 szavazattal mindössze 3,68 százalékot értek el.

„A választás azt üzeni, hogy változás szele járja be az országot, változás kell és változás lesz Magyarországon, és változás kell a Momentumban is. Tehát az a politikai generációváltó lendület, karakterhév, ami jellemezte a mi közösségünket éveken át, az most alábbhagyott, zárójelbe került” – mondta Fekete-Győr András az InfoRádióban.

A Momentum korábbi elnöke szerint a párt feladata az lesz az elkövetkezendő időben, hogy a Tisza Párttal és a Magyar Kétfarkú Kutya Párttal közösen dolgozzanak a rendszer leváltásán.

Szerinte „forradalom” történt június 9-én, és most kezdődik a „szabadságharc”, amiben a Momentumnak elemi erővel kell fellépnie. „Azért indulok el elnöknek, mert szeretném sikerre vinni a Momentumot és benne a változást akaró magyarokat” – fogalmazott.

Fekete-Győr András elismerte, hogy nem váltotta be a parlamentben a hozzá fűzött reményeket a párt, mert szerinte sokkal markánsabb, határozottabb rendszerellenzéki politizálást vártak tőlük az emberek. Hozzátette, hogy a pártot vezető héttagú elnökség vállalta a felelősséget az eredményekért, a tisztújítás pedig július 7-én lesz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×