Infostart.hu
eur:
386.82
usd:
333.49
bux:
125402.25
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Forklift truck unloading a lorry into a food distribution warehouse
Nyitókép: Alistair Berg/Getty Images

Magyarnyelvű képzésssel csábítják Ausztriába egy különleges szakma képviselőit

Az Osztrák Hulladékgazdálkodási Vállalkozások Szövetsége márciusban magyar nyelvű targoncás tanfolyamot indít Bruck an der Leitha-ban.

A szövetség ezzel az ajánlattal a munkaerőhiányra kíván reagálni - írja a volksgruppen.orf.at alapján az autoszektor.hu.

Ausztriában a targonca üzemeltetéséhez úgynevezett targoncavezetői engedélyre van szükség. A vezetői engedély megszerzéséhez vezető úton azonban gyakran jelentenek nehézséget a nyelvi akadályok – közölte Gabriele Jüly, a VOEB elnöke.

A magyar nyelvű targoncás tanfolyamra március 7-én és 8-án kerül sor az Abfallservice Jülynél (Bruck an der Leitha körzet). A két nap alatt a résztvevők a gyakorlati vezetéstől kezdve a rakományrögzítésen át a rakománykezelésig, mindent megtanulnak.

A résztvevőknek a vizsga előtt otthoni tanulással kell elmélyíteniük tudásukat. A tanfolyamra február 22-ig lehet még jelentkezni. Megfelelő érdeklődés esetén szerb nyelvű targoncás tanfolyamot is indítanak.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Most nem csupán útvonalak estek ki és három kulcsfontosságú légitársaság szünetelteti a járatait, hanem egyszerűen légtérzár van – mondta Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapító-szerkesztője az InfoRádióban, hozzátéve: amikor a működés leáll, szinte semmi sem repülhet.

Czepek Gábor: már csak az engedélyezés hiányzik a Barátság újraindulásához az Ukrtransznafta szerint

Megtartotta első ülését a Barátság kőolajvezeték leállítása miatt létrehozott magyar bizottság. A következő lépésekről Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese, a tárca parlamenti államtitkára számolt be. Elmondta azt is, hogy rövid határidőt szabtak Ukrajnának.
Lakáskampány, klímakatasztrófa, vállalati kockázatok: közeleg a Portfolio konferenciája a vagyonbiztosítás aktualitásaival

Lakáskampány, klímakatasztrófa, vállalati kockázatok: közeleg a Portfolio konferenciája a vagyonbiztosítás aktualitásaival

Elindult a napokban a lakáskampány, amelyet most már harmadik éve rendez meg a hazai biztosítási piac, lehetővé téve az ügyfelek számára lakásbiztosításuk optimalizálását. Március 17-én, a Portfolio Biztosítás 2026 konferenciáján nemcsak a lakásbiztosítási piac alakulásáról rendezünk kerekasztal-beszélgetést, de terítéken lesznek a vállalati vagyonbiztosítások aktuális kérdései és a klímakilátások, az azokra adott biztosítói válaszok is. Nem érdemes lemaradni a szakmai rendezvényről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×