Infostart.hu
eur:
356.08
usd:
306.72
bux:
134720.16
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
A Sió-csatorna megnyitott balatonkiliti duzzasztógátja Siófokon 2023. december 29-én. A sok csapadék következtében december eleje óta 19 centiméternyit emelkedett a Balaton vízszintje. A tó magas vízállását vízleeresztéssel csökkentik a Dunába torkolló Sió-csatorna megnyitásával.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Fordulat a Balatonon

Egy hónap után egy centiméternyit csökkent a Balaton átlagos vízállása.

A tó vízszintje a december vége óta tartó vízeresztés ellenére egy hónapon át tartotta magát a magasnak számító 126 centiméteren, ami csütörtökre 125 centire csökkent. A téli szabályozási vízszint-maximum 110 centi – a siófoki vízmércéhez viszonyítva – írja a hirbalaton.hu.

Bár megszűnt a Sió-csatorna északi szakaszán a belvízvédelmi készültség, továbbra is csak visszafogottan zajlik a vízeresztés a Sió-zsilipen – derül ki a vizugy.hu friss adataiból.

A tó vizének hőmérséklete lassan emelkedik, pénteken Siófoknál 5,1 Celsius-fokot mértek. Az erős, viharos déli, délnyugati szél most az északi partokon okozhat magasabb vízállást.

Címlapról ajánljuk
Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Egyre több az e-rollerbaleset. Csak a Baleseti Intézetben idén már két 14 évnél fiatalabb gyermek lelte halálát ilyen helyzet következtében, egy 13 éves pedig három hónapja kómában fekszik. Molitorisz Dániel baleseti sebész az InfoRádióban aláhúzta, nagyon gyorsan, védőfelszerelés nélkül, sokszor valamilyen tudatmódosító hatása alatt szállnak a rollerre emberek, így könnyen megtörténik a baj. A fej a legkiszolgáltatottabb testrész.

Magyar Péter „késhegyre menő vitákra” számít az EU-ban

Magyar Péter miniszterelnök sikernek tartja, hogy Közép-Európát és Brüsszelt követően alig három héttel az új kormány megalakulása után Berlinben és Párizsban is sikerült megerősíteni Magyarország pozícióit.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×