Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Csónakok a befagyott Velencei-tóban Pákozd közelében 2021. január 17-én.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Csodálatos hír a Velencei-tónál élőknek, a horgászok is örülhetnek

A Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetségének tájékoztatása szerint a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a héten megkezdte a Velencei-tó vízpótlását a pátkai és a zámolyi tározókban található, arra felhasználható mennyiséggel.

Nagy Attila, a HOFESZ társadalmi elnöke a feol.hu-nak elmondta: az utóbbi időszak csapadékos időjárásának köszönhetően nem csak a két tározóban nőtt meg jelentősen a víz mennyisége, de még a Csíkvarsai-réten is.

A Pátkai-víztározóban élő halak – keszegek, kárászok, harcsák és pontyok, azaz minden, ami ott előfordul – mentése a vízállásnak és a további időjárásnak megfelelően több ütemben történik majd meg. Ebben lesz nehézség, mert a sok csapadék miatt terepjárók nélkül a tározónak még a megközelítése sem könnyű.

Szerinte, ha sikerül az eresztés, jelentős mennyiséggel lehet segíteni a Velencei-tavat és ha kitart így az időjárás, akár rendeződhet a tó helyzete.

Az idei már a második vízpótlás, amely a tározók felől történik, az elsőt január közepén kezdték el és április végéig tartott,

azzal 12 centimétert emelkedett a Velencei-tó vízszintje.

Amely pénteken Agárdnál 103 centiméteres volt a vízügy adatai szerint.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán Ukrajna támogatásáról: egy rendkívül bonyolult szerződés aláírása várható

Gálik Zoltán Ukrajna támogatásáról: egy rendkívül bonyolult szerződés aláírása várható

Ukrajna várható pénzügyi igénye körülbelül 130 milliárd euró három év alatt, ebből az EU 24 tagországa egy közös hitellel 90 milliárdot állna – ennek mikéntjéről is beszélt a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi docense. Gálik Zoltán erős szereplőnek látja az ügyben az EU-t. Téma volt még a műsorban a Mercosur-megállapodás ügye, valamint az unió 2028–2034-es költségvetésének több vitatott újdonsága, a V3-ak érdekérvényesítési pozíciója is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×