Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám
Márki-Zay Péter, az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje beszédet mond a Nemzetközi Befektetési Bank székháza előtt, a szervezők szerint az orosz kémbank és Putyin ellen szervezett demonstráción 2022. március 1-jén.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Megtartotta alapító kongresszusát Márki-Zay Péter pártja

A tanácskozást Budapesten, a Belvárosi Színházban tartották.

A rendszerváltáshoz Orbán Viktort kell leváltani, nem az ellenzéket szidalmazni – mondta Márki-Zay Péter a Mindenki Magyarországa Néppárt alakuló kongresszusán.

A pártelnök beszédében azt hangsúlyozta, hogy az eddig mozgalomként működő Mindenki Magyarországa Mozgalom választásokon nem indulhatott, és még az ellenzék is sokszor ellenük volt, ezért volt szükség az új párt létrehozására.

Megerősítette, hogy a párt célja a meghurcolt társadalmi csoportok mellett való kiállás és a „kultúraváltás”, mely a szeretet, tisztesség és becsület alapelveire épít. Az állami finanszírozástól mentes működés pedig szerinte biztosítja, hogy nem lehet őket zsarolni.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×