Egy személyautó és egy teherautó ütközött össze Kerekegyházánál az 52-es főúton kedden hajnalban, a balesetben egy személy életét vesztette.
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 52-es számú főút 10-es és 11-es kilométer közötti szakaszán történt balesetben a gépkocsi vezetője kirepült a járműből és a helyszínen életét vesztette.
Az érintett útszakaszon a szemle és a műszaki mentés ideje alatt teljes útlezárás van, a rendőrök a forgalmat Kerekegyháza felé terelik - áll a közleményben.
A világ egyik vezető autógyártója, az 1937-ben alapított Volkswagen fennállása óta az egyik legsúlyosabb válságát éli. A wolfsburgi székhelyű cég a kiutat keresi, amit az autógyártás mellett a fegyvergyártás segíthet.
Orbán Viktor szerdán jelentette be, hogy Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló földgázszállításokat. A kormányülésen bemutatott előterjesztés este megjelent a Magyar Közlönyben.
A lengyel PBG biogázvállalat évi 200 GWh villamos energia szállítására kötött hosszú távú áramvásárlási szerződést (PPA) a Hekla Energy kereskedőcéggel.
Az Egyesült Államokban 2026-ban több mint 300 ezer lízingből visszatérő elektromos autó jelenik meg a piacon ami egy év alatt 200%-os növekedést jelent.