Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Child pouring water on himself.
Nyitókép: Getty Images/ AlesVeluscek

Hamarosan megérkezik az év első hőhulláma

Egy Nyugat-Európa közelében lévő ciklon hozza meg a fordulatot a délnyugatról beáramló, forró afrikai levegővel.

Az idei nyár eddig mentes volt az elviselhetetlen melegtől, hiszen egy Észak-, Északkelet-Európa felett tanyát ütött anticiklon keleti, északkeleti irányból hozta fölénk a levegőt.

Hétfőtől azonban az áramlás délnyugatira fordul, és immár Afrika felől szállít légtömegeket hazánk felé. Ezzel kezdetét veszi az idei év első hőhulláma – mondja a 24.hu-nak Molnár László meteorológus.

Hétfőn 28-33 fokot mérhetünk a legmelegebb órákban, majd

szerdán, csütörtökön és pénteken már 29-36 fokig emelkedik a hőmérséklet.

Délnyugaton lesz a legmelegebb, és ahogy haladunk északkelet felé, egyre elviselhetőbb lesz a hőség. Szerdán elsősorban az északi és a keleti megyékben, csütörtökön már több helyen számíthatunk záporra és zivatarra,

pénteken komoly viharok kialakulása várható.

Miközben a hét utolsó munkanapja még mindig a hőség jegyében telik, egy gyenge hidegfront éri el térségünket, ami meghozza az enyhülést is: a hétvégén szárazabb időre számíthatunk 25-30 fokos csúcsokkal. Az Agronaptár.hu hosszabb távú előrejelzése szerint a jövő hét első felében is maradnak ezek a hőmérsékleti értékek, és említésre méltó csapadék sem valószínű. Az újabb változás – ismét hőhullám formájában – június 28-29. környékén várható.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Szabályosan ünneplik az oroszok a ma hajnali, Ukrajna elleni kombinált rakétacsapást, az MK.ru vezető anyagként foglalkozik a témával – Jurij Knutov biztonságpolitikai szakértő bevonásával az okozott kár mértékét és az Oresnyik rakéta képességeit taglalják. Felszólította Kijev lakosságát a város polgármestere, Vitalij Klicskó arra, hogy ha módjukban áll, hagyják el a települést – írja az RBK. Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról – hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×