Infostart.hu
eur:
386.57
usd:
328.31
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Nyitókép: vezess.hu

Ha ilyen autója van, akkor nagyon hamar el tudja adni

Összesítették a kocsi.hu adatai alapján, hogy mely autóket lehet a legygorsabban, illetve a leglassabban eladni az online térben.

A Haszon magazin végezte el az összesítést. A legkelendőbb márka a Peugeot volt 2023 májusában, átlagosan 61 nap alatt keltek el. Nem sokkal mögötte található a Nissan és a Daewoo, 67, illetve 72 nappal.

A legtovább az Alfa Romeókat hirdették (átlagosan 228 nap), valamint a Renault és a Fiat személyautók eladási folyamata haladta meg az átlagot legnagyobb mértékben.

TOP5 leggyorsabban eladott személyautó márka

  • Peugeot (átlagosan 61 nap)
  • Nissan (átlagosan 67 nap)
  • Daewoo (átlagosan 72 nap)
  • Suzuki (átlagosan 84 nap)
  • Kia (átlagosan 85 nap)

TOP5 leglassabban eladott személyautó márka

  • Alfa Romeo (átlagosan 228 nap)
  • Renault (átlagosan 221 nap)
  • Fiat (átlagosan 179 nap)
  • Mitsubishi (átlagosan 178 nap)
  • Skoda (átlagosan 168 nap)

Továbbra is a benzines autók a legkelendőbbek, sőt, az arányuk enyhén, 48 százalékról 52 százalékra nőtt.

Balogh Tibor, a Kocsi.hu társalapító-tulajdonosa arról beszélt a lapnak hogy rámutatott: "Mivel egyre kevesebb dízel üzemű új személygépkocsit értékesítenek, ezért a használt autók között is folyamatos csökkenés várható ebben a kategóriában. A hibrid, plug-in hibrid és tisztán elektromos hajtású használt autóknál ugyanakkor látványos felfutás várható a következő években".

Kimagasló átlagos kilométeróra állással keltek el a három német prémium gyártó autói, a Mercedes-Benzek (231 ezer), az Audik (215 ezer) és a BMW-k (213 ezer) is. Ugyan a keresésnél a vevőjelöltek többsége nem állít be kívánt kilométeróra állást, aki azonban ez alapján venne kocsit, az jellemzően 150-250 ezer közötti óraállással keres.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×