Infostart.hu
eur:
359.23
usd:
314.9
bux:
0
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
fotó: Infostart
Nyitókép: Infostart

Újraálmodják a Műegyetem kertjét - a hallgatók

A Műegyetem és a kerületi önkormányzat közös célja, hogy egy városi közösség számára nyitott tér legyen, ahol a tudományos ismeretterjesztés szabadtéri formáival találkozhatnak a kisgyermekek és a mérnöki pálya, valamint a tudomány világa iránt érdeklődő fiatalok.

Hallgatói pályázatot hirdettek a BME egyetemkertjének közösségi térré formálására. Az ismeretterjesztő szabadtéri játékok terveit május 25-ig várja a több kar hallgatóiból álló csapatoktól a Műegyetem és az Insert - tudatta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) szerdán az MTI-vel.

A Műegyetem és Újbuda Önkormányzatának közös célkitűzése, hogy a BME egyetemkertje a városi közösség számára nyitott tér legyen, ahol a tudományos ismeretterjesztés szabadtéri formáival találkozhatnak a kisgyermekek és a mérnöki pálya, valamint a tudomány világa iránt érdeklődő fiatalok - olvasható a közleményben.

Mint írják, a kezdeményezés arra ösztönzi a különféle tanszékek hallgatóit, hogy pályázatuk során építsenek egymás tudására, működjenek együtt alkotásaik létrehozásában, azokat pedig látványos, közérthető formában mutassák be az egyetem polgárai és a helyiek számára.

A tájékoztatás szerint a kedden megjelent pályázati felhívásra három kategóriában - tudománynépszerűsítő szabadtéri alkotások és játékok (installációk) készítése, köztéri bútorok tervezése, valamint tudománynépszerűsítő-közösségépítő események szervezése - nevezhetnek a BME aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező diákjaiból álló csapatok.

A május 25-i határidővel benyújtható pályázat célja, hogy olyan alkotások és programtervek szülessenek, amelyek a Műegyetem kertjének értékeire és az egyetemen folyó kutatómunkára is reflektálnak, valamint figyelembe veszik a helyi lakosok igényeit is - fogalmaznak a közleményben.

Kiemelt cél olyan szabadtéri alkotások és játékok létrehozása, valamint kapcsolódó események szervezése, amelyek a kisgyermekek és középiskolások számára mutatják be a Műegyetem kutatási témáihoz kapcsolódó tudományos érdekességeket és eredményeket - írják.

A projektek megvalósításának helyszíne az Egyetemkert Szent Gellért térhez közel eső - a CH, a K és a Könyvtár épületek által határolt - területe. A nyertes pályamunkák szeptember 2-ára tervezett Bartók Feszt programjainak részeként mutatkoznak be - emlékeztet az összegzés.

A közlemény kiemeli, hogy a sikeres pályázók összesen 2 millió 800 ezer forint díjazást nyerhetnek el a projektterveik megvalósítására. A díjazás mellett a szervezők szakmai egyeztetést biztosítanak a csapatoknak többek között építész, valamint műemlékvédelmi szakértőkkel.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdi újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés, amely hétfőn megválaszthatja Sonnevend Pál egyetemi tanárt alkotmánybírónak Hende Csaba helyére. Megvitatják a vagyonvisszaszerzési hivatalról és az ügynökakták nyilvánosságra hozásáról szóló törvényjavaslatokat is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×