Infostart.hu
eur:
385.12
usd:
331.53
bux:
121899.23
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: honvedelem.hu

Érkezik Magyarországra az első német önjáró löveg

Szerdán érkezik Magyarországra az első PzH 2000 típusú önjáró löveg. A honvédelmi miniszter szerint egy modern hadsereg elképzelhetetlen erős, ütőképes tüzérség nélkül.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf hangsúlyozta: a kormányzat elkötelezett amellett, hogy helyreállítsa a Magyar Honvédség egyik legfontosabb szárazföldi fegyvernemét, a tüzérséget.

A miniszter facebook oldalán arra is felhívta a figyelmet: a szomszédban dúló háború, valamint az illegális bevándorlók a déli határokon csak tovább erősítették a kormány azon elhatározását, hogy tovább építsék a Magyar Honvédség képességeit.

A magyar kormány - mint kiemelte - Közép-Európa legjelentősebb haderőfejlesztési programját hajtja végre. "Mi továbbra is a béke pártján állunk, de a békéhez erő kell" - fogalmazott a honvédelmi miniszter. Mnit közölte: a szerdai nap folyamán érkezik Magyarországra az első PzH2000 típusú önjáró löveg, amely a tüzérség modern technikai alapokon történő újraépítésének fontos eszköze.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Külső tényezők növelik Ukrajna és Oroszország kompromisszumkötésre való hajlandóságát – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Beszélt annak jelentőségéről is, hogy Kína leállította az orosz áram vásárlását.

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×