Infostart.hu
eur:
360.43
usd:
308.94
bux:
151539.19
2026. augusztus 26. szerda Izsó
Orbán Viktor miniszterelnök előadást tart a 29. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban (Tusványos) az erdélyi Tusnádfürdőn 2018. július 28-án.
Nyitókép: MTI/Veres Nándor

Ma beszél Orbán Viktor a Tusványoson – élőben az InfoRádióban és az Infostarton

Az előadás délelőtt 09.30-kor kezdődik.

Szombaton, a 31. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor zárónapján tartja meg beszédét Orbán Viktor.

A helyzetértékelés 9.30-kor kezdődik.

Orbán Viktor már csütörtökön elutazott a rendezvényre. Este megnézte a Sepsi OSK mérkőzését, amelyen a csapat 3-1-re verte az Olimpija Ljubljanát a Konferencia-liga selejtezőjében. A miniszterelnök pénteken a Kárpát-medencei magyar vezetőkkel egyeztetett.

A Tusványost a járvány miatt az előző két évben nem rendezték meg. Orbán Viktor rendszeresen tartott előadást Tusnádfürdőn 1998-tól kezdve, itt beszélt először illiberális államról és itt állt ki elsőként Donald Trump jelöltsége mellett.

Az elhangzottakról folyamatosan frissülő cikkben tudósítunk, míg az InfoRádióban élőben közvetíti a beszédet.

Címlapról ajánljuk

Csiki Gergely: a fő kérdés, hogy lehet egyensúlyt teremteni a kiadási vágyak mellett

Jelzésértékű, hogy 7 százalék fölé kellett emelni az idei költségvetés várható hiányát. Most mindenki arra kíváncsi, hogy kezelhető-e a helyzet megszorítások nélkül. A Portfolio makrogazdasági elemzőjét erről, illetve a piacok bizalmának várható feltételeiről kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Forró ősz elé néz Oroszország, de Putyin már elindította a végső leszámolást – Most jöhet az igazi fordulópont a háborúban?

Forró ősz elé néz Oroszország, de Putyin már elindította a végső leszámolást – Most jöhet az igazi fordulópont a háborúban?

Szeptember 18-a és 20-a között regionális választásokat és országos törvényhozási választásokat tartanak Oroszországban, és az elmúlt hetek fejleményei azt mutatják, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök elszánta magát a valódi ellenzék maradékának felszámolására. Előbb annak a Borisz Nagyezsgyinnak kellett elhagynia az országot, aki a 2024-es elnökválasztáson meg akarta méretni magát Putyinnal szemben, majd a Kremlből irányított orosz igazságszolgáltatás törvényen kívül helyezte az utolsó valódi ellenzéki párt, a Jabloko Duma-listáját. Mindeközben az orosz elnök népszerűsége érezhetően csökken, a katonakorú lakosság pedig egyre inkább attól tart, hogy a választásokat követően a 2022 őszi után újabb mozgósítás következhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×