Infostart.hu
eur:
359.62
usd:
315.74
bux:
144278.74
2026. július 28. kedd Szabolcs
A Mol Nagykőrösi úti üzemanyagtöltő-állomása Gyálon 2021. november 15-én. A kormány ettől a naptól 480 forintban maximálta a benzin és a gázolaj literenkénti árát három hónapra, a döntést ezt követően vizsgálják felül.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Már csak járműbe tehető a Molnál hatósági áras benzin - és csak 50 liter

Szűkül a hozzáférés az ársapkás üzemanyaghoz.

Több benzinkút hivatalos Facebook-oldaláról kiderül, péntektől a Mol benzinkútjaincsak maximum 50 liter ársapkás üzemanyagot lehet tankolni, kannába pedig egy cseppet sem - figyelt fel a benzinkutak hivatalos Facebook-tájékoztatására a Telex.

Frissítés: Később kiderült, hogy az intézkedés minden típusú üzemanyagra vonatkozik.

Ha valaki egy tranzakción belül tankol a járműve üzemanyag-tartályába, és kannába is enged magának benzint, annál ezentúl a tankolás teljes mennyisége tekintetében a töltőállomáson irányadó piaci árat alkalmazzák, nem az ársapkásat.

A tankolási szabályok betartását biztonsági kamerák segítségével ellenőrzik.

Ha valaki nem mutat be forgalmit, az is piaci áron tankol. Utólagos bemutatásra nincs mód.

Kőszegen és Kistelek településen is részletes tájékoztatást találtak erről a Mol-kútnál.

A portál hivatalos tájékoztatást még nem kapott elküldött kéréseire.

Címlapról ajánljuk
A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

Amikor egy chatbot azt írja, hogy fél, szeret, büszke ránk vagy nem akarja, hogy kikapcsolják, könnyű zavarba jönni. Tudjuk, hogy ezek csak szavak egy képernyőn, mégis úgy olvassuk őket, mintha valaki lenne mögöttük. Ebben rejlik a mesterséges intelligencia egyik legnagyobb társadalmi ereje, egyben veszélye. A gépi empátia egyszerre lehet hamis és hatásos.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×