Infostart.hu
eur:
384.3
usd:
326.87
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Nyitókép: A Németh László Gimnázium tanárai

Újabb iskolákban folytatódik a polgári engedetlenség

Szerdán is több iskolában tiltakoznak a pedagógusok.

Folytatódott a két hete indult polgári engedetlenség a tanárok körében. Szerdán a pécsi Janus Pannonius Gimnázium, a fővárosi Megyeri Úti Általános Iskola, a Lázár Ervin Általános Iskola, a Budapest VI. Kerület Bajza Utcai Általános Iskola, a Németh László Gimnázium több tanára csatlakozott az akcióhoz. A Magyar Közlönyben február 11-én megjelent kormányrendelet ellen tiltakoznak, amely a járványügyi vészhelyzetre hivatkozva meghatározza, milyen oktatási-nevelési tevékenységekben köteles részt venni egy pedagógus egy esetleges sztrájk esetén.

A Megyeri Úti Általános Iskolából az 52 fős tanári karból harmincan csatlakoztak az engedetlenségi akcióhoz – mondta el egyikük, Bartanicsné Eper Ágnes. Kiemelte, hogy betelt a pohár, és azt látják, hogy ezer sebből vérzik az oktatás, magas a tanárok átlagéletkora. Szerinte a pedagógusi pálya presztízse nagyon mélyen van, élelmiszerbolti eladóként többen keresne, mint 36 év oktatás után.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A kockázati tőkebefektetők már csak az AI-sztorikban látják a potenciált

A kockázati tőkebefektetők már csak az AI-sztorikban látják a potenciált

A kockázati tőke logikája látványosan elmozdult az AI megjelenésével. Az a növekedési tempó, ami néhány éve még kiemelkedőnek számított, ma sok befektető számára már nem elég izgalmas. Berecz Krisztián, a Captivate alapítója szerint a VC-k egyre inkább azokra a történetekre vadásznak, ahol akár tíz- vagy százszoros skálázás is elképzelhető rövid idő alatt. Ez azonban azt is jelenti, hogy rengeteg „jó, de nem elég AI-s” cég könnyen a partvonalon találhatja magát. Míg korábban százfős szervezetek kellettek egy bizonyos bevételi szinthez, ma már néhány tucat emberrel is globális cégek épülnek. Ez a hatékonyság azonban együtt jár azzal is, hogy sokkal gyorsabban jelennek meg új versenytársak, akár egyik napról a másikra. A Portfolio Checklist ünnepi különkiadásában azt jártuk körül, hogyan változik a startupverseny, és mit jelent mindez a hosszú távú növekedési stratégiák szempontjából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×