Infostart.hu
eur:
387.6
usd:
333.7
bux:
0
2026. március 4. szerda Kázmér
Hiesz György gyöngyösi polgármesterjelölt Tóbiás Józsefnek, az MSZP elnökének sajtótájékoztatóján, amelyet a párt kétnapos, mátraházi évadnyitó frakcióüléséről tartottak Gyöngyösön 2014. szeptember 5-én.
Nyitókép: MTI/Vajda János

Beismerte Gyöngyös polgármestere, hogy soron kívül kapott koronavírus-oltást

Már január első napjaiban beoltották Hiesz Györgyöt, a város baloldali vezetőjét – erről a városi televízióban beszélt.

Először a Pesti Srácok írt arról, hogy jogosulatlanul juthatott hozzá a Covid-19 elleni védőoltáshoz Gyöngyös polgármestere, a 2019-es önkormányzati választáson a DK, a Momentum és az MSZP közös jelöltjeként indult Hiesz György. A politikus nem válaszolt az ügyben feltett kérdésekre, végül a városi televízió adásában ismerte el, valóban megkapta a vakcinát, amelyet az oltási rend szerint elvileg egyelőre csak egészségügyi dolgozók vagy idős otthonban élők kaphatnának meg.

Hiesz György elmondta, hogy január első napjaiban egy idősotthon lakóit oltották. Ekkor kapta meg ő és jó néhány más gyöngyösi is az oltást soron kívül – írja a heol.hu.

"Ekkor a szervezők közül valaki téves számot adhatott meg az oltást végző egészségügyi dolgozóknak, mivel több tucat vakcina megmaradt. Összesen másfél órája volt a személyzetnek arra, hogy eldöntse azt, hogy kukába kerül-e a vakcina – mondta a Gyöngyösi Televíziónak Hiesz György. – Mikor ezzel szembesültek, akkor értesítették a gyöngyösi háziorvosokat, akik pedig az általuk ismert, a körzetükben élő személyeket."

A polgármester szavai szerint kérték, hogy döntse el, szeretne-e oltást kapni, és ha igen, menjen a kórházba. Erre mindössze egy órája volt. Elmondta azt is, hogy mivel folyamatosan végzi munkáját, így ki van téve a fertőzés veszélyének, ezért úgy döntött, ha hívják megy, habár nem regisztrált.

Hiesz György azt is elmondta, hogy abszolút az oltás pártján áll, s mindenkit arra biztat, hogy oltassa be magát. Kiemelte, hogy ennek ellenére utólag már okosabb lenne: hibázott amikor döntött, és ezért elnézést kér.

A polgármester azzal védekezett, hogy nem tudja, az oltási sorrendre milyen protokollok vonatkoznak, és azt is kijelentette, hogy a gyöngyösi nem egyedi, elszigetelt eset, más városokban is történtek hasonlók.

Címlapról ajánljuk
Srí Lanka az ott ragadt magyarok költséges csapdájává vált a háború miatt – helyszíni beszámoló

Srí Lanka az ott ragadt magyarok költséges csapdájává vált a háború miatt – helyszíni beszámoló

Srí Lankán is ragadtak magyarok a közel-keleti háború miatt. Erről Smidtné Horváth Zsuzsanna, a Magyarok Srí Lankán utazási iroda vezetője beszélt az InfoRádióban. Elmagyarázta azt is, hogy miért kell(ene) még a drága alternatív járattal utazni hajlandó turistáknak is fél hónapot várniuk.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×