Infostart.hu
eur:
384.46
usd:
327.25
bux:
109506.37
2025. december 15. hétfő Valér
Nyitókép: Pixabay.com

Fokozódik a medvepánik Nógrádban

A polgármester is figyelmeztette a lakosságot.

Talpnyomokat találtak Bercelen a Szanda bánya területén.

A szakértők azonnal megvizsgálták a lenyomatot, és megerősítették annak hitelességét – írta Facebook-bejegyzésében Batta Tibor, a település polgármestere, amit az Index ismertetett.

A polgármester felhívta a lakosság figyelmét, hogy a medveveszélyre való tekintettel külterületeken fokozott figyelemmel és körültekintéssel közlekedjenek.

A környéken az utóbbi időszakban már többször láttak medvét. Májusban Etes és Ságújfalu között lévő erdős területen egy anyamedve és három bocs bukkant fel, míg április közepén több barnamedvével kapcsolatos bejelentés érkezett a Bükk és a Mátra területéről.

Címlapról ajánljuk
MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

Életbe lépett a MÁV-csoport 2025/2026-os menetrendje, december közepétől vásárolható az éves ország- és vármegyebérlet az új MÁVPlusz alkalmazásban, az applikáción keresztül péntektől mindenki számára elérhető a 15 százalékos okoskedvezmény a jegyekre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.16. kedd, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×