Infostart.hu
eur:
363.6
usd:
314.8
bux:
148632.55
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc
Nyitókép: honvedelem.hu/Kertész László

Újabb helikoptereket kapott a honvédség

A Münchentől északnyugatra, a Duna partján lévő donauwörth-i Airbus Helicopters gyárból repültek idáig.

Hétfőn megérkezett a Magyar Honvédség három új Airbus H145M típusú helikoptere az MH 86. Szolnok Helikopter Bázisra a németországi gyártótól. Ezzel bepótolták a koronavírus-járvány miatt kialakult szállítási lemaradást – a gyártásban ugyanis nem volt szünet, az üzem nem állt le a pandémia miatt. A tervek szerint a többi gép is rendben megérkezik az év végéig.

Az Airbus Helicopters cégtől a magyar állam összesen 20 darab H145M típusú könnyű helikoptert rendelt, ezek egy részét felfegyverzik, néhány pedig kutató-mentő feladatok ellátására lesz alkalmas.

A most érkezett gépek a magyar lajstromba vételük után kezdik meg légi szolgálatukat – derül ki a honvedelem.hu tudósításából.

Címlapról ajánljuk
Egyre nagyobb az AfD árnyéka – szakértő a német belpolitikai „válságról”

Egyre nagyobb az AfD árnyéka – szakértő a német belpolitikai „válságról”

A CDU/CSU Bundestag-frakcióvezető meggondolatlan lépése miatt kénytelen volt átalakítani a szövetségi kormányát Friedrich Merz kancellár. Közben az őszi tartományi parlamenti választások előtt nő az AfD előnye a kormánypárttal szemben. A németországi belpolitikai helyzetről beszélt a Mathias Corvinus Collegium Magyar Német Intézetének kutatási vezetője, Dobrowiecki Péter az InfoRádióban.

Baka András: A kétharmados többség sem jogosít fel mindenre

Baka András, a Tisza Párt köztársaságielnök-jelöltje korábbi nyilatkozataiban még a ciklusokon átívelő mandátumok és a hatalommegosztás védelmének fontosságát hangsúlyozta, ám a kormánypárti bírálatok szerint most mégis asszisztál a Sulyok Tamás mandátumának megszüntetéséhez vezető alkotmánymódosításhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×