Infostart.hu
eur:
387.73
usd:
330.71
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Gyárfás Tamás volt úszószövetségi elnök, médiavállalkozó távozik tárgyalása után a Budai Központi Kerületi Bíróság épületéből 2018. április 20-án. A bíróság lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el a Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolásának ügyében felbujtóként meggyanúsított Gyárfás ellen.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Gyárfás is duplázik, leteszi a rekordóvadékot

A Fenyő János megöletésével megvádolt médiavállalkozó kifizeti a 200 millió forintot, hogy lekerüljön róla a nyomkövető és szabadon utazhasson.

Igen! Ennyit válaszolt Gyárfás Tamás a Népszava kérdésére, hogy kifizeti-e a Fővárosi Törvényszék jogerős döntésében meghatározott 200 millió forintos óvadékot. Ugyanakkor egyebekben nem kommentálta a törvényszék döntését.

A korábban fellebbezést benyújtó Fővárosi Ügyészségen a lapnak megerősítették, az ügyészség új fellebbezést már nem tud vele szemben benyújtani.

Mint azt az InfoStart is megírta, a Magyar Úszószövetségi korábbi elnökével, a Nemzetközi Úszószövetség, a FINA végrehajtó bizottságának tagjával szemben áprilisban rendelt el lakhelyelhagyási tilalmat a Budai Központi Kerületi Bíróság. Gyárfás Tamás elektronikus nyomkövetőt kapott.

Az ügyészség akkor előre kitervelten elkövetett emberölésben felbujtóként való részességgel gyanúsította meg a médiavállalkozót. Gyárfás Tamás tagadja a vádat, azt mondja, hogy ha leteszi az óvadékot akkor sem fog megszökni, mert tisztázni akarja magát.

A bíróság először százmilliós óvadékot szabott ki, ez ellen az ügyészség fellebbezett. A Fővárosi Törvényszék végül a duplájára emelte jogerős döntésében az óvadék összegét és az in: a bíróság a gyanúsított bevallott vagyona alapján állapította meg a 200 milliós óvadéki összeget. Bánáti János elsősorban azért kérte a lakhelyelhagyási tilalom feloldását, hogy Gyárfás Tamás elláthassa a nemzetközi sporttisztségéből fakadó feladatait.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: máris itt van a fordulat az üvegházhatású gázok kibocsátásában

Ürge-Vorsatz Diána: máris itt van a fordulat az üvegházhatású gázok kibocsátásában

Az elmúlt tíz évben valószínűleg megállítottuk az üvegházhatású gázok kibocsátásának növekedését – az érték idén tetőzhet, de még nagyon sok a teendő – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Ürge-Vorsatz Diána fizikus, klímakutató, a CEU professzora, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke, aki novemberben részt vett a brazíliai klímacsúcson.

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 18. 20:56
×
×
×
×