Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
307.52
bux:
0
2026. május 1. péntek Fülöp, Jakab
Államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványok.  MTVA/Bizományosi: Faludi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

Újabb esély a nyelvvizsgával küzdőknek

Új feltételekkel indul újra a diplomamentő program, a kormány azoknak nyújt segítséget, akik oklevelüket a nyelvvizsga hiánya miatt nem kapták meg - közölte az OFA Nonprofit Kft. a Magyar Idők szombati számában.

Az új programban 1333 fő bevonására van lehetőség, erre a célra 400 millió forint áll rendelkezésre.

Az OFA Nonprofit Kft. közlése szerint a nyelvi képzések szeptember közepétől indulhatnak, és 2019. december 31-ig kell lezárulniuk.

A támogatás fejenként legfeljebb 300 ezer forint lehet, a támogatottaknak legkésőbb 2020. március 31-ig kell bemutatniuk a megszerzett nyelvvizsga-bizonyítványukat és az az alapján kiadott diplomájukat.

Amennyiben ez nem történik meg, a támogatást vissza kell fizetni.

Jelenleg a programban közreműködő nyelvi képzések megkezdésére és folytatására jogosult felnőttképzést folytató intézmények kiválasztása zajlik, a jelentkezők a pályázati felületet várhatóan augusztustól érhetik el. A programban angol, francia, német, olasz, orosz és spanyol nyelvi képzésekre lesz lehetőség -Magyar Idők.

Címlapról ajánljuk

Két bejelentést is tett a leendő egészségügyi miniszter

A Facebookon üzent a Tisza Párt országos listáján megválasztott országgyűlési képviselő, az Egészségügyi Minisztérium élére kijelölt politikus.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
A káoszban egy irányba húznak a magyar profik: úgy zsákolják a forintot, mint még soha

A káoszban egy irányba húznak a magyar profik: úgy zsákolják a forintot, mint még soha

Továbbra is minden befektetői tekintet a Hormuzi-szorosra szegeződik: az iráni háborús helyzet csillapodása vagy eszkalációja mindent eldöntő tényező lehet az infláció és a növekedési kilátások terén egyaránt. A tőzsdei optimizmus megingathatatlannak tűnik, a magyar alapkezelők mégis a kockázatok mérséklése felé mozdultak el, számottevően visszavágták a modellportfólióik részvénysúlyait, miközben jól betáraztak a pénzpiaci kitettségből. A forintban is óriási a bizalmuk, minden korábbinál magasabbra helyezték a magyar deviza súlyát, ugyanakkor vannak olyanok is, akik a forint gyengülését vetítik előre a politikai fordulatot követő hónapokban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×