Infostart.hu
eur:
381.93
usd:
327.79
bux:
109284.94
2025. december 5. péntek Vilma
A közvetlen repülőtéri buszjárat Budapest belvárosában 2017. június 27-én. A Liszt Ferenc-repülőtér és a Deák Ferenc tér között július 8-ától közlekedik a 100E jelzésű járat.
Nyitókép: Illyés Tibor

Sűrűbben fog járni a repülőtéri busz

A mostaninál sűrűbben és hosszabb üzemidőben közlekedteti jövő péntektől a 100E jelzésű reptéri buszt a BKK - jelentette be Tarlós István főpolgármester.

"Nagy népszerűségnek örvend a 100E busz a turisták és a budapestiek körében. A járat tavaly júliusban indult 30 percenként, és átszállás nélküli kapcsolatot biztosít a repülőtérre a belvárosból" - mondta tájékoztaótján Tarlós István.

Bejelentette: a főváros megegyezett a Budapest Airport vezetésével, így a 100E busz május 18-tól 20 percenként közlekedik majd. Meghosszabbodik az üzemidő is: a Deák térről hajnali 3:40-kor indul az első járat, míg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérrel éjjel 1:20-kor az utolsó.

Nem változik a jegyár, 900 forintért lehet használni a buszt.

Tarlós István továbbá bejelentette azt is, hogy az éjszakai kiszolgálás javítása érdekében a repülőtér és Kőbánya-Kispest között közlekedő 200E járat egész nap fog járni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Amerika magára hagyhatja Európát, Trump hamarosan találkozhat Putyinnal – Háborús híreink pénteken

Amerika magára hagyhatja Európát, Trump hamarosan találkozhat Putyinnal – Háborús híreink pénteken

A Reutershez jutott információk szerint az amerikai védelmi minisztérium tisztségviselői azt mondták diplomaták társaságában, hogy Washington szeretné, ha Európa 2027-ig átvenné a NATO hagyományos védelmi képességeinek nagy részét, a hírszerzéstől a rakétákig. Jurij Usakov, az orosz elnök segédtisztje szerint reális esély van arra, hogy a két vezető politikus hamarosan találkozik egymással – közölte a TASzSz. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×