eur:
399.24
usd:
369.35
bux:
91339.25
2025. március 25. kedd Irén, Írisz

Megtiltotta egy honlap működését az MNB

Az MNB piacfelügyeleti vizsgálatának lezárultáig azonnali hatállyal megtiltotta, hogy H. András, a nedolgozz.hu honlap működtetője a jegybank engedélyéhez vagy bejelentéséhez kötött tevékenységet, így különösen portfóliókezelést vagy függő ügynöki tevékenységet végezzen.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) piacfelügyeleti eljárás keretében vizsgálja, hogy a budapesti lakóhelyű H. András a nedolgozz.hu internetes honlap révén végez-e rendszeres gazdasági tevékenység keretében a befektetési szolgáltatókról szóló törvény (Bszt.) által szabályozott, s az MNB engedélyéhez kötött portfóliókezelési, illetve jegybanki bejelentéshez kötött függő ügynöki tevékenységet.

A piacfelügyeleti eljárás során eddig feltárt adatok és próbavásárlás alapján – az ügyfelek védelme érdekében – az MNB ma publikált végzésében ideiglenes intézkedésként, eljárásának lezárultáig azonnali hatállyal megtiltotta, hogy H. András a jegybank engedélyéhez vagy bejelentéséhez kötött portfóliókezelési vagy befektetési szolgáltatás közvetítését célzó függő ügynöki tevékenységet folytasson.

Az MNB emellett figyelmeztetést helyezett el honlapjának Figyelmeztetések menüpontjában, jelezve, hogy a nedolgozz.hu honlap működtetője nem rendelkezik pénzügyi szolgáltatás nyújtására jogosító jegybanki engedéllyel vagy bejelentéssel. Az MNB folyamatban lévő piacfelügyeleti eljárását határozattal zárja majd le, amelynek eredményét honlapján nyilvánosan közzéteszi – írta közleményében a szervezet.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kamatdöntés – Íme Varga Mihály első magyarázata

Kamatdöntés – Íme Varga Mihály első magyarázata

Kamatdöntő ülést tartott a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, ezt követően az új jegybankelnök, Varga Mihály tartott sajtótájékoztatót. Nem tér vissza a toleranciasávba az infláció idén, jövőre viszont - a jegybanki jóslat szerint - igen. Részletesen válaszolt az ÁSZ-vizsgálattal kapcsolatos kérdésekre is, és az árrésstopról, annak hatásairól is beszélt.

Megvan, első körben hova kerülnek új készpénzautomaták

Az ATM-hálózat országos kiépítéséről tárgyaltak Nagy Márton nemzetgazdasági miniszterrel a Magyar Bankszövetség képviselői. A szervezet főtitkárhelyettese az InfoRádióban elmondta: az lenne az optimális, ha az olyan külföldi szolgáltatók, mint a Revolut vagy a Wise, megkülönböztetés nélkül részt vállalnának az ATM-telepítési projektben. Ismertette a projekt első fázisát is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.25. kedd, 18:00
Koltay András
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Médiatanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 25. 16:56
2025. március 25. 16:10
×
×
×
×