Infostart.hu
eur:
361.91
usd:
311.85
bux:
131773.44
2026. május 19. kedd Ivó, Milán

Támogatták Kiss Pétert a bizottságban

A kormánypárti tagok szavazatával támogatta Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszterjelölt kinevezését az Országgyűlés Oktatási és Tudományos Bizottsága. A testület tíz ellenzéki tagja nemmel voksolt.

Kiss Péter a meghallgatáson azt mondta: az eddiginél nagyobb figyelmet kell fordítani a szakiskolai és a szakmunkásképzésre.

A politikus hozzátette: munkája során nyitott szakmai, társadalmi párbeszédre fog törekedni.

A fideszes Pokorni Zoltán a miniszterjelölt alkalmasságával összefüggésben azt mondta: Kiss Pétert - a leköszönő kormány tagjaival együtt - jelentős felelősség terheli azért, mert azt a látszatot keltették, hogy rendben van az ország gazdasága, költségvetése.

Kiss Péter ezért alkalmatlan a miniszteri poszt betöltésére - tette hozzá az ellenzéki politikus.

Címlapról ajánljuk

Scherer Péter utolsó interjúja az InfoRádióban: nem volt megírva semmi…

Hatvannégy éves korában kedd délelőtt elhunyt Scherer Péter. A Jászai Mari-díjas színművész az idén januárban interjút adott az InfoRádiónak, amelyben az akkor elnyert Páger Antal-díj jelentette elismerés mellett beszélt a pályája kezdetéről, a Mucsi Zoltánnal alkotott legendás párosukról, a színésszé válás rögös útjáról és arról is, miért fontos, hogy a néző kapjon hideget és meleget is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.20. szerda, 18:00
Horn Gábor
a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke
Kisebb lefordulás az amerikai tőzsdéken

Kisebb lefordulás az amerikai tőzsdéken

A tőzsdei hangulatot továbbra is az iráni helyzet mozgatja, Donald Trump elhalasztotta a tervezett katonai csapást Irán ellen, és egy lehetséges nukleáris megállapodásról beszélt, amire az olajár esni kezdett. A vállalati hírek közül az Uniper került fókuszba, a német kormány elindította az energiacég értékesítési folyamatát, miután a 2022-es energiaválság idején 13,5 milliárd euróért államosította a társaságot. Ami a tőzsdei mozgásokat illeti, Ázsiában vegyes elmozdulásokat láttunk reggel, Európában viszont enyhe emelkedéssel kezdődött a nap, majd a nyitástól távolodva egyre jobb lett a hangulat. Az USA-ban ezzel szemben esés volt kedden, főleg a technológiai szektorban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×