Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Nagy készülődés: jönnek az érettségik

Szigorú biztonsági intézkedések mellett szervezik az idén a tavaszi érettségi vizsgákat - közölte az oktatási tárca.

A tájékoztatás szerint a május 5-én kezdődő időszakban több mint 120 ezren adnak számot tudásukról.

Az Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközpont vezetője elmondta: a tételek a vizsganap reggelén kerülnek az iskolákba, ahol csak a vizsgák előtt 30 perccel lehet felbontani a dobozokat.

Pósfai Péter hozzátette: idén minden szinten, minden tárgyból több egymással egyenértékű feladatsor készült, és azok közül sorsolással választanak.

Szüdi János, a tárca közigazgatási államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy a tételek idő előtti felbontása, továbbítása, terjesztése bűncselekmény.

Hangsúlyozta: az idén a tételeken a szolgálati titok felirat nagy betűkkel szerepel, a feladatlapok pedig formailag is teljesítik a titokvédelmi követelményeket.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×